KEÇİÖREN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESBİL SAYFASI      DUYURULAR

 
KEÇİÖREN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ MESBİL SAYFASI
İlçemiz mesbil sayfası açılmıştır.
Devamı
..


       Duyurular...
.

     ALAN TANITIMLARI

     
alan

       Alan Tanıtımları
       Meslekler
       İş İmkanları
       Eğitim ve Kariyer İmkanları

       Alan Tanıtımları için tıklayınız
 
     
 

      HABERLER

 
 
MAKİNE TEKNOLOJİSİ ALANI TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI...

        Mesleki Tanıtım ve Yöneltme komisyonumuzca 06-07-08 Mayıs tarihlerinde İncirli Teknik ve Endüstri Meslek Lisemizde “Makine Teknolojisi Alan Tanıtım Günleri” açılışı gerçekleştirildi. Açılış programına Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, şube müdürleri ve okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.

         Açılış, Özel Çağrı Koleji öğrencilerinden oluşan Mehteran takımı ile başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil törende yaptığı konuşmada meslek liselerinden ve öğrencilerin doğru alanlara yönlendirilmesinin öneminden bahsetti. Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim ise gerçekleştirdiği konuşmada doğru meslek seçmenin gençlerin hayatında belirleyici rol oynadığını belirtti. Keçiören Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Makine Teknolojisi alan öğrencilerinden oluşan Seğmen ekibinin gösterisinin ardından alan tanıtımına geçilmiştir.

        İncirli Teknik ve Endüstri Meslek lisesinin Makine Teknolojisi alanını tanıttığı programda ayrıca, Kalaba Kız Teknik ve Meslek Lisesi, El Sanatları alanını, Aydınlık Evler Ticaret Lisesi, RTV alanını, Etlik Teknik ve Kız Meslek Lisesi ,Giyim Teknolojisi alanını, Keçiören Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ,Biyo-Medikal Teknolojisi ve Kuyumculuk alanlarını, Keçiören Sağlık Meslek Lisesi, Sağlık alanını, Hatice Hikmet Oğultürk Teknik ve Kız Meslek Lisesi, Güzellik ve Saç Bakım alanını, Yamantürk Ticaret Lisesi , Muhasebe ve Finansman alanları ile ilgili olarak 06-07-0 8 Mayıs tarihlerini kapsayacak şekilde tanıtım stantlarını açmıştır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Keçiören Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilen tanıtım günlerine İlçemizin değişik bölgelerinden gelen yaklaşık iki bin ortaokul 8.sınıf öğrencisi katılmıştır. Öğrencilerimiz meslek liselerimizin açtığı stantlarda ve Makine Teknolojisi Atölyelerine yapmış oldukları gezide okullarda eğitim verilen alanlar hakkında bilgi almışlar, atölyelerde el becerilerini test etme imkanı bulmuşlardır. Alan tanıtımı gezisine katılan öğrencilerimize stant açan meslek liselerimizin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil’in ikramları öğrencilerimizi sevindirmiştir. Öğrencilerimizin ileride seçecekleri meslek ile ilgili ufuk açma ve yönlendirmeye yönelik faaliyetimizden çok keyif aldıkları ve mutlu oldukları gözlerinden okunuyordu. Tanıtım günleri açılış töreni Hatice Hikmet Oğultürk Teknik ve Kız Meslek Lisesinin konuklar için hazırladığı kokteyl ile sona erdi.