KEÇİÖREN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESBİL SAYFASI      DUYURULAR

 
KEÇİÖREN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ MESBİL SAYFASI
İlçemiz mesbil sayfası açılmıştır.
Devamı
..


       Duyurular...
.

     ALAN TANITIMLARI

     
alan

       Alan Tanıtımları
       Meslekler
       İş İmkanları
       Eğitim ve Kariyer İmkanları

       Alan Tanıtımları için tıklayınız
 
     
 

      HABERLER

 
 


MESLEKİ TANITIM VE YÖNELTME TOPLANTISI YAPILDI
2012-2013 Eğitim-Öğretim Keçiören İlçe Tanıtım ve Yöneltme Toplantısı 12-13-14 Aralık 2012 tarihlerinde Kalaba Kız Meslek Lisesi’nin toplantı salonunda yapıldı.
 2012-2013 Eğitim-Öğretim Keçiören İlçe  Tanıtım ve Yöneltme Toplantısı 12-13-14 Aralık 2012 tarihlerinde Kalaba Kız Meslek Lisesi’nin toplantı salonunda yapıldı.
İlçe Tanıtım ve Yöneltme Komisyonunun düzenlediği toplantı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Durakcan’ın, 115 ilçe ortaokul ve liselerden mesleki tanıtım ve yöneltme ekibi üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
İlçe Şube Müdürü Fevzi Durakcan açılış konuşmasında ; Tanıtım ve Yöneltme ekiplerinin kuruluş amacı,mesleki ve teknik eğitimi tanıtmak,meslek lisesi mezunlarının sayısını ve kalitesini arttırmak olduğunu ve geçen yıl ilçemiz “tanıtım ve yöneltme” faaliyetleri ile il çapında en fazla öğrenciye ulaşan ilçe olduğumuzu belirtti .
2011-2012 Eğitim-Öğretim yılı için tanıtım faaliyeti ile ulaşılan kişi sayısı 88671 olarak gerçekleştiğini, bu yılda hedefimizin bu sayının üzerine çıkmak olduğunu ve hedefimize ulaşmak için hep birlikte gayret edeceğimizi belirterek konuşmasını tamamladı.
Toplantıda 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı mesleki tanıtım ve yöneltme hedefleri,2007/30 sayılı genelge,ilçe eylem planı ve uygulanması,Ulusal mesleki bilgi sistemi portalı ve Ankaramesbil hakkında bilgi verilerek toplantıya son verildi.