ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ ŞEHİDİ FIRAT BULUT KÖŞESİ AÇILIŞ TÖRENİ

15 TEMMUZ ŞEHİDİ FIRAT BULUT KÖŞESİ AÇILIŞ TÖRENİ

     Keçiören’deki okulumuza Fetö Paralel Devlet yapılanması terör örgütünün darbe girişiminde Şehit olan polisimiz Fırat Bulut’un adının verilmesi ve adına yaptırılan köşenin açılışı dolayısıyla program düzenlendi. 

     Programa Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ve eşi Gülhan Altınok, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut,  şehit polisimiz Fırat Bulut’un ailesi,  Ankara İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcıları Kubilay Koç, Yaman Ağırlar, Keçiören İlçe Emniyet Müdürü Şerafettin Demir, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık katıldılar.

     Programa saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlandı. Yıldırım Camii İmamı Gazi Kalın’ın şehitlerimiz için okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Şehidimiz Polis Memuru Fırat Bulut’un özgeçmişi okundu.

     Şehidimiz Fırat Bulut’un yeğeni Mehmet Yusuf Bulut amcası için yazdığı “Şehit Amcam” isimli şiirini okudu.

     Okul Müdürü Necati Şahin’in açılış konuşmasının ardından Şehit Fırat Bulut’un eşi Gamze Bulut duygu ve düşüncelerini içeren konuşmasını yaptı. “Öncelikle eşimin isminin Keçiören’deki okula ve parka verilmesiyle ölümsüzleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Benim eşim haksızlığa karşı dururdu. Vatanını, milletini, bayrağını çok severdi. Ben de evladımı eşimin hassasiyetlerine göre büyüteceğim.” şeklinde konuştu.

     Program Şehidimiz Fırat Bulut’un abisi Murat Bulut’un konuşmasıyla devam etti. Abisi yaptığı konuşmada”15 Temmuz’da verdiğimiz mücadelede sonsuz aleme kavuşan 248 yiğidimizden biri olan kardeşimiz Şehit Fırat Bulut adını ölümsüzleştirmek için devletimiz tarafından mahallemizin okuluna verilmiştir. Vatanımız, bayrağımız, ezanımız kutsaldır. Vatan sevgisi imanımızın bir parçasıdır. Biz ölürsek şehit kalırsak gazi olurduk. Âmâ asla ölmedik. Çünkü şehitler ölmez. Şehitlik her inançlı insan için şereftir. Rabbim kardeşime de bu onurlu hayatını onurlu bir şekilde şahadet şerbetini içirmiştir. Rabbim kardeşimizden ve tüm şehitlerimizden razı olsun, makamları cennet olsun. ”şeklinde konuştu.

Şehidimizin kayınpederinin okuduğu şiirin ardından Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak yaptığı konuşmasında” Bugün burada son derece duygusal ve gurur tablosu olacak bir açılış gerçekleştiriyoruz.15 Temmuzda şehit olan polisimiz Fırat Bulut’un ismi inşallah bu okulla ölümsüzleşecek ve bu okulumuzdan mezun olan çocuklarımız da birer Fırat Bulut olacaktır. 15 Temmuzda önemli bir tarihi yaşadık ülkemiz bir dönüm noktasının içinden çıktı. Aslında bu sadece bir darbe girişimi değildi. Ülkenin istila edilmesinin, parçalanmasının bir gecesiydi o ilk gece biz kahraman insanlarımızın sayesinde bölünmekten ve parçalanmaktan istila edilmekten kurtulduk. Keçiören’e hiç tank girmedi, hiç mermi sıkılmadı. hiç çatışma olmadı ama Keçiören 27 şehidiyle en fazla şehit veren ilçe oldu. Şehitlerimize gazilerimize minnettarız. Devlet olarak, millet olarak dimdik ayaktayız.”

     Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut” Şehidimiz Narman’ın, Erzurum’un, Keçiören’in tüm Türkiye’nin şehidi. Aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Şehit Fırat Bulut ismini bu okulumuzda yaşatmayı uygun gördük. Okulumuzun ismi her söylendiğinde 15 Temmuz’daki verilen amansız mücadelede şehidimizin, kahramanlarımızın korkusuzca kurşunlara göğüs gerdiğini anımsayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet geride kalanlara sabır diliyorum.” dedi.

     Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok Beyefendi yaptığı konuşmasında” Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne milletimizin birliğine, bekasına kasteden hainler yıllardır emellerinden vazgeçmediler. Her fırsatta bu milletin üzerine hunharca saldırmak için birliğimizi ve beraberliğimizi bozabilmek için her türlü yolu denediler bunun en son örneği bir yıl önce 15 temmuzda bu şehirde ağırlıklı olmak üzere tüm Türkiye’de yaşadık. Kendi vergilerimizle, ekmeğimizden aşımızdan keserek alınan devletimizin helikopterleriyle uçaklarıyla milletimizin üzerine bomba yağdırdılar. Emirleri başka yerlerden aldılar. İçinde yetişmiş oldukları toplumun, ailelerinin, komşularının üzerine kurşun yağdırdılar gaye o milleti sindirmekti Allaha hamd olsun bu isteklerine kavuşamadılar. Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza dirayetiyle, dik duruşuyla, milletinin önderi olduğunu gösterdi. Şehitler gaziler verdik. Biz bu topraklarda yaşayabilmenin bedeli olarak şehitler verdik. Fırat benim için ayrı benim memleketimden, benim ilçemden aynı köyün havasını solumuş insanlarız biz Fırat’lar kolay yetişmiyor. Ben 15 Temmuzda, vatanımın her köşesinde bugün de yarın da verdiğimiz ve vereceğimiz şehitlerimiz için Allahtan rahmet diliyorum.275 bin kişilik bir teşkilatız içimizdeki hainleri de dışarıdaki hainleri de temizliyoruz. Fırat madden aramızda değil ama manen aramızda evlatlarına, yakınlarına sabır diliyorum.”dedi.

Program Şehit Fırat Bulut köşesinin açılışı ile sona erdi.


26-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-2017

 

 

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.