ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Progamı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Progamı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü ile ilgili;  Keçiören Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nde Etlik Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu gösteriyi izlemek için Keçiören Kaymakamı Uğur BULUT,Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan IŞIK, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK, daire amirleri,öğretmenler,öğrenciler ve halkımız  hazır olarak bulunmuşlardır.

Etlik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Muzaffer CANBULUT, Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılını kutlarken, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Kahraman Mehmetçiğimiz diğer uluslara insanlık dersi vermiştir. Afrin’e Türk Bayrağı’nı diken askerlerimize de şükran saygılarımı sunuyorum dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan IŞIK; Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl dönümü kutlamalarına hoş geldiniz dedi. Bugün hem Çanakkale Zaferi’nin hem Zeytin Dalı Harekâtında başarının hem de üç ayların başlangıcıdır, dedi.

  

Çanakkale hem düşünce bazında hem ekonomik bakımından sömürülmek istenen bir vatanın şahlanma hareketidir. Çanakkale geçmişin intikamını almak isteyen haçlı zihniyetinin ürünüdür. Çanakkale Zaferi Hilalin temsilcisi olan Türk Askeri’nin zaferidir. Seyit Onbaşı’yı, Nusret Mayın Gemisini unutmamak gerekir. Analar evlatlarını bayrağın dalgalanması için cepheye göndermişlerdir. Türk insanının kahramanlık destanıdır. Türk Tarihi şerefle ve zaferlerle doludur. Hepimiz Asım’ın Nesliyiz. Kıyamete kadar bu coğrafyada var olmak istiyorsak Türkiye sevdasını zihinlerimize kazımalıyız, dedi.

Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Katılımlarından dolayı bura bulunanlara teşekkür ederim dedi.

 

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK; Salonda bulunan herkesi Allah’ın selamıyla selamlıyorum, dedi. Atalarımız bize öyle güzel bir vatan bırakmışlardır ki bu topraklar uğruna dökülen her damla kanın karşılığını vermeliyiz, nasıl Çanakkale Savaşı yedi düvele karşı yapılmışsa, 15 Temmuz da yedi düvele karşı verilmiş bir mücadeledir. Gençlerimizi doğru anlamalıyız. Çanakkale’deki maya halâ bozulmamıştır. Bu vatana hizmet etmek için her alanda çalışmalıyız. İHA’ları ve SİHA’ları eskiden Amerika ve İsrail’den alıyorduk. Şimdi Selçuk BAYRAKTAR ve ekibinin yapmış olduğu İHA ve SİHA’larla büyük başarı kazandık. Sevgili gençler gecenizi gündüzünüze katarak çalışın ve Türkiye’yi daha ileriye götürmeliyiz. Türkiye güçlü olursa insanlık kazanır. Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere günümüze kadar ulaşan şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum, dedi.

 

İlçe Kaymakamımız Uğur BULUT, burada bulunan herkesi saygıyla selamlıyorum, dedi. Çanakkale Savaşı merminin mermiyle çarpıştığı bir savaştır. Düşman kuvvetleri silah bakımından bizden üstündüler. Fakat bizim imanımız var. Türk, kendini sınamaya çalışan her türlü savaştan üstün çıkmıştır. Çanakkale’deki şehit ve gazilerimize çok şey borçluyuz. Etlik Anadolu Lisesine başarılar dilerim, dedi.

 

 

Etlik Anadolu Lisesi, hazırladıkları koro, Çanakkale Savaşı Tiyatrosu ve sunumları ile izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı ve izleyenler tarafından defalarca ayakta alkışlandı. Etlik Anadolu Lisesi idarecileri, öğretmenleri ve öğrencilerine teşekkür ederiz.


20-03-201820-03-201820-03-201820-03-201820-03-201820-03-201820-03-201820-03-201820-03-201820-03-201820-03-2018

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.