ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk´ ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Programı

19 Mayıs Atatürk´ ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Programı

Aydınlıkevler Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 19 Mayıs Coşkusu

 

   19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Aydınlıkevler Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nde coşkuyla kutlandı.

   İlçe Milli Eğitim Müdür’ü Ayhan Işık, İlçe Şube Müdürü Mehmet Kutluca, okul müdürleri, öğretmen, veli ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen tören, Okul Müdürü Necattin Erdil’in açılış konuşmasıyla başladı.

   ‘Muasır medeniyetler seviyesini çalışarak hep birlikte yakalayacağız.’

   Okul Müdrü Necattin ERDİL; ‘ Atatürk’ün gençliğe emanet ettiği bugüne erişmenin kıvancı içindeyiz. Bize bırakılan emanete en iyi şekilde sahip çıkacağız. Eğitimde, bilim ve teknolojide muasır medeniyetler seviyesini çalışarak hep birlikte yakalayacağımıza hiç şüphem yok.’ konularına değindi.

   ‘Tarihini bilen ve geleceğini tarih şuuru üstüne kuracak bilinçli bir gençlik’

   İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan IŞIK; ‘Gençlik bir ülkenin gerçek hazinesidir. Bu hazine eğitimle işlenerek gerçek değerini kazanabilir. Bir amaç uğrunda birleşen gençliğin başaramayacağı iş yoktur. Kendisine emanet edilen ülkeyi daha ileriye taşıyacak Türk Gençliği’dir. Benim gençliğe güvenim tamdır. Tarihini bilen ve geleceğini tarih şuuru üstüne kuracak bilinçli bir gençliğin var olduğunu biliyorum. Hepinizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ederim.’ konularına değindi.

   ‘Gençlik kendisine emanet edilen vatanı ileriye taşıyacaktır.’

   Okul Öğretmeni Muhammet Celal GÜNDOĞDU; ‘ Gençlik kendisine emanet edilen vatanı; bilim, sanat, teknoloji, edebiyat vb. alanlarda hep ileriye taşıyacak bir görevdedir. Unutmayalım, çağın gerekleriyle donanmış bir gençlik bu görevi yerine getirebilir. Eğitimin önemi burada ortaya çıkıyor. Gençliği bu yönde eğitmek biz öğretmenlerin en önemli görevidir.’ konularına değindi.

   Beden Eğitimi Öğretmeni Serdal AYAZGÜN’ün çalıştırdığı öğrencilerin sunduğu sportif gösteriler izleyicilerin beğenisini kazandı. Halk Oyunları Öğretmeni Abdullah ÇETİN tarafından çalıştırılan Van Yöresi Halk Oyunları Ekibi tören alanında bayram coşkusunu yaşatırken, öğrencilerin seslendirdikleri şarkılar törene renk kattı.

   19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda okul öğretmenleri Duygu BEK, Nazan GÜLCÜLER, Merve ERTUĞRUL, Özlem ERGÜL ve Duygu GÜLER söyledikleri şarkılarla törene katılanları coşturdular.

   Törenin hazırlanmasında büyük emeği geçen Müdür Yardımcısı İsa GÜLTEKİN’e, kutlama komitesi öğretmenleri Yunus YAZICI, Aylin ÇENDEK , Bilginer YILMAZ’a , törene sesleriyle neşe katan değerli öğretmenlere, gösterileriyle törende yer alan  öğrencilere teşekkür ederiz.

 

 28-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-2018

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.