ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan´da Makamlar Çocuklara Emanet...

23 Nisan´da Makamlar Çocuklara Emanet...

Kaymakamlık, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve  Keçiören Belediyesinde makamlar çocuklara emanet edildi ve renkli görüntüler ortaya çıktı.

İlk olarak İlçe Milli Eğtim Müdürlüğünd egerçekleşen törende İlçe Miili Eğtim Müdürü koltuğunu, Çizmeci İlkokulu 4/D sınıfından Esma Yılmaz adlı öğrenciye devretti. 

Esma Yılmaz makamında misafirlerini ağırlarken bazı mesajlar vererek isteklerini sıraladı:

"Bize armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´ında sadece Türkiye çocuklarını değil tüm dünya çocuklarının bayramını kutlar sevginin, barışın,kardeşlik ve dostluğun hakim olduğu

bir dünyada yaşamak isterim. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı egemenliğin millette olduğunun kabul edildiği gündür, çocuk bayramımızdır. Yarının büyükleri olan çocukların bayramıdır. Bugün Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bizi makamına kabul eden ve makamını geleceğin büyüğü olarak bana teslim eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Kılıçgil´e arkadaşlarım ve kendim adıma teşekkür ederim" dedi.

Esma Yılmaz mesajının ardından bazı vaatlerde bulundu. Çocukların babalarının evlerine daha erken gitmesini sağlayacağını söyleyen Yılmaz, okul sonrası çok büyük zamanlarını alan ödevleri makul seviyeye getireceğini, oyun, spor, görsel ve el sanatları gibi aktivitelere daha çok önem vereceğini söyledi.

Keçiören Kaymakamı Sayın Nusret Dirim ise Makamını Bağlum İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Ali Pusat Bahadır´a teslim etti. Bahadır odasındaki konuklara şu mesajı verdi:

Bugün 23 Nisan.

Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılışının 96,yılı. Ulusumuzun egemenliğinde önemli bir basamaktır 23 Nisan. Tabii birde çocukların bayramıdır. Bu bayram Türkiye Cumhuriyeti´nin çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin bir göstergesidir. Ne mutlu ki bizlere, bize bu kadar güvenen ve egemenliğin ilan edildiği bugünü bizlere bayram ilan eden bir milletin çocuklarıyız. Tüm çocukların savaş, açlık ve kargaşa ortamından uzak şekilde barış içinde yaşamalarını temenni ediyorum. bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ ü istiklal savaşımızın tüm kahramanlarını, birinci meclis üyelerini saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm milletimize kutlu olsun.

Keçiören Belediye Başkanlık makamını ise Sayın Mustafa Ak, Fevzi Atlıoğlu ilkokulu 4. sınıf öğrencisi Burak Yalçın´a emanet etti. 

. Burak Yalçın makamında verdiği mesajında şunları söyledi:

"Bugun Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamaktayız. Bütün milli bayramlarda olduğu gibi bu bayramda da birlik ve beraberlik içinde bayramımızı kutluyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı biz çocuklara armağan edilmiş olup, dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan bir bayramdır." diyen Burak Yalçın bundan sonra yapacağı faaliyetler hakkında bilgi verdi. Basket potalarının çocukların yaşlarına uygun seviyede yapacağını söyleyen Yalçın, çocukların bedensel ve zihinsel faaliyetlerine göre yapabilecekleri sportif alanların müjdesini verdi. Çevre düzenlemesi ile ilgili kısa ve uzun vadede yapacaklarını anlattı. Okulların fiziki şartlarının daha güzel seviyelere getreceğini söyledi. 

Çocuklar makamlarını tekrar sahiplerine iade ederken çeşitli hediyeler aldılar ve renkli görüntilerle makamlarından ayrıldılar.

 

 22-04-201622-04-201622-04-201622-04-201622-04-201622-04-201622-04-201622-04-201622-04-2016

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.