ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Abdul Hakim Arvasi Hazretleri Keçiören´de Anıldı

Büyük İslam Alimlerinden Abdul Hakim Arvasi Hazretleri vefatının 71. yıl dönümünde bağlumdaki mezarı başında anıldı.
Abdul Hakim Arvasi Hazretleri Keçiören´de Anıldı

Anma programında AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Arvasi’nin torunu Prof.Dr.Ahmet Hikmet Üçışık, Eski Sağlık Bakanı Halil Şıvgın, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören Müftüsü Dr.İhsan İlhan, Keçiören Emniyet Müdürü Cihat Şerolar, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Oğuz Yılmaz, şube müdürleri Ali Kurt, Abdurrahman Uzunoğlu ve çok sayıda vatandaş da hazır bulundu. Programın ilk bölümünde protokol heyeti Arvasi hazretlerinin Bağlum’daki mezarını ziyaret etti. Mezar başında okunan Kur’an ve edilen duaların ardından anma programı Bağlum Merkez Camii’nde devam etti. Okunan Kur’an tilaveti ve mevlidden sonra, büyük alimin hayatını anlatan bir sinevizyon gösterisi sunuldu. Sinevizyonun ardından Arvasi ile ilgili bir konferans veren torunu Ahmet Hikmet Üçışık, “Abdulhakim Arvasi hazretleri ilgili bilgiler verdi. Ayrıca, Necip Fazıl’ın ‘O ve Ben’ isimli eserinde Abdul Hakim Arvasi Hazretleri ile ilgili güzel bilgiler mevcut” dedi.

Başkan Mustafa Ak ise, Peygamberimiz Hz.Muhammed’in(S.A.S) 43’üncü kuşaktan torunu olan Arvasi hazretlerinin, son asırda yetişen tasavvuf alimlerinin en önde gelenleri arasında yer aldığını vurgulayarak "Onun ilim, edep ve irşat çağrısına her kesimden insan iltica ettiğini" söyledikten sonra İlçe kaymakamı Nusret Dirim de, çağımızı aydınlatan değerleri özellikle yeni nesillere tanıtmayı amaçladıklarını ifade ederek “Arvasi hazretleri, en az Hacı Bayram-ı Veli hazretleri kadar bilinip tanınmayı hak eden bir büyüğümüzdür” dedi. Konuşmaların ardından programın sonunda Başkan Ak, Ahmet Hikmet Üçışık’a içerisinde dua yazılı bir tabloyu, İlçe kaymakamı Dirim, ise plaket verdi.

arvasiarvasiarvasiarvasiarvasiarvasiarvasiarvasi

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.