ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Kalkınma Ajansı Mali Destekli Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Etlik MTAL Ortaklığı İle “ELİMDEN TUT” Projemizin Startı Verildi.

Keçiören Kaymakamı Sayın Uğur BULUT, Keçiören Belediye Başkanı Sayın Mustafa AK,Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sn. Mehmet Salih CANBAL ve Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ayhan IŞIK ve şube müdürlerimizin katılımıyla Etlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Elimden Tut” projesinin tanıtım töreni gerçekleştirildi. 
Ankara Kalkınma Ajansı Mali Destekli Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Etlik MTAL Ortaklığı İle “ELİMDEN TUT” Projemizin Startı Verildi.

Protokol konuşmalarının ardından sinevizyon gösterimi ile proje tanıtımı yapıldı.

Pojenin yürütülmesine Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü proje ortağı olarak, Keçiören Belediye Başkanlığı, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Mavider-Merhamet Adalet Vefa ve İyilik Yardımlaşma Derneği- proje iştirakçisi olarak katkı sağlamaktadır.

Projede Ankara ilinde bulunan dezavantajlı gruplardan olan göçmen, işsiz ve engelli gençlerin meslek kurslarıyla sertifikalandırılması sağlanarak onların sosyal, ekonomik ve kültürel yaşama aktif katılımı ve bireyler arası fırsat eşitliğini sağlamak amaçlanmaktadır.

Bu proje ile mülteci sayısındaki artış göz önünde bulundurularak, göçmenlerin sosyo-ekonomik hayata entegre edilmesi için başarılı bir model çalışması yaparak benzer projelerin bölge genelinde yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak da amaçlanmaktadır. İlçemizdeki kurumlar arasında dezavantajlı grupların meslek eğitimi alması ve istihdamının sağlanması konusunda iş birliğinin arttırılması ve sürdürülebilir bir model oluşturularak sosyal sorunların çözümüne katkı sağlanması hedeflenmiştir.

Proje kapsamında toplam 65 kursiyer Giyim Üretim Teknolojisi, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Bilişim Teknoloji olmak üzere kursiyerlerin tercihlerine göre üç farklı alanda meslek kursları verilerek onların sertifikalandırılması sağlanacaktır. Bu kapsamda verilecek programlar 1520 saat olarak planlanmıştır. Kursiyerlere Sosyal İletişim ile İş Sağlığı ve Güvenliği dersleri de verilecektir.

Mesleki kurslara katılacak kursiyerler göçmenler ve işsiz gençler arasından seçilecektir. Mesleki eğitimlerin verileceği süre boyunca kursiyerler için ayrıca kültürel, sosyal ve sportif etkinlikler düzenlenecektir. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerin ara eleman talebinde bulunan firmalarda istihdam edilmesi için çalışmalarda bulunacaktır. Proje sonunda kursiyerlerin ürettiği ürün ve hizmetlerle ilgili bir sergi düzenlenecek ve bu etkinlikte kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verilecektir. Proje 12 ayda tamamlanacaktır.

 

Protokol heyeti kurdele keserek atölyelerin açılışını gerçekleştirdi.

06-04-201706-04-201706-04-201706-04-2017

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.