ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç´i Anma Programı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlediği ve Keçiören Belediyesi´nin katkıda bulunduğu Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç´i Anma Programı, Neşet Ertaş Kültür Merkezi´nde düzenlendi.  
Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç´i Anma Programı

Program, Saygı Duruşu akabinde İstiklal Marşı okunarak başladı. Programa Bosna-Hersek Büyük Elçisi Damir DZANKO, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem KURT, İlçe Kaymakamı Nusret DİRİM, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya IRMAK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KILIÇGİL, TRT Diyanet Koordinatörü Bekim MUFTAREVİC, İlçe Emniyet Müdürü Cihat ŞEROLAR, İlçe Müftüsü Dr.İhsan İLHAN, şube müdürlerimiz Faruk ARSLAN ve Abdurrahman UZUNOĞLU, ilçemiz kamu kurum amirleri ve ilçemiz okullarından öğrenci, öğretmen ve idareciler katıldılar.

TRT Diyanet Kanalı tarafından hazırlanan Aliya İzzetbegoviç Belgeseli davetliler tarafından ilgiyle izlendi. Keçiören Müftüsü Dr.İhsan İLHAN Kur´an-ı Kerim tilavetinde bulundu. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KILIÇGİL açılış konuşmasını yaptıktan sonra sırasıyla TRT Diyanet Koordinatörü Bekim MUFTAREVİC, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK ve İlçe Kaymakamımız Nusret DİRİM konuşmalarını yaptılar. Son olarak, Bosna-Hersek Büyükelçisi Damir DZANKO, Keçiören´de böyle bir programın düzenlenmesinin öneminin büyük olduğunu, özellikle öğrencilerimizin yazmış oldukları kompozisyon ve şiirlerden de anlaşılacağı üzere ne kadar duyarlı oldukları, Bosna-Hersek´te yaşanılan zülme kayıtsız kalmadıklarının göstergesidir, sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Okullarımızda Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç´in  hayat felsefesinin daha iyi anlaşılabilmesi adına çeşitli etkinlikler düzenlendi. Buna mütakip "Gençlerin gözünde Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlenerek yarışmalarda derece alan öğrencilerimiz eserlerini sergilediler. Ortaokul ve liseler arası kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında başarılı olan öğrencilerimizden lise öğrencileri Bosna-Hersek gezisi ile ortaokul öğrencileri ise tablet bilgisayar ile ödüllendirildiler. Program öğrencilerimizin hazırlamış olduğu resim sergisi gezilerek tamamlanmıştır.

aliyaaliyaaliyaaliyaaliyaaliyaaliyaaliya

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.