ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Günlük Hayat Bilgisi Öğretmenimiz Doç. Dr. İbrahim Tüzer Oldu

“Dilimin sınırları, Dünyamın sınırlarıdır.” L.Wittgenstein
Bir Günlük Hayat Bilgisi Öğretmenimiz Doç. Dr. İbrahim Tüzer Oldu

Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen bir günlük hayat bilgisi öğretmenim olur musun projesinin konuğu Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim TÜZER oldu.

 Esertepe Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Keçiören İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman UZUNOĞLU, Kalaba Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hülya KORKMAZ katıldı.

 Okuma kültürü ve kimlik inşamız konulu söyleşide İbrahim TÜZER, insan olmanın ayırt edici özelliği ve en temel çıkış noktası anlam arayışıdır diye ifade etti. Kitap okumanın kendimizden başlayıp dünyaya açılan bir yolculuk olduğunu dile getiren TÜZER,“mış gibi “ yapmadan daha içerden daha samimi daha sahici  olmamız gerektiğini söyledi.

 TÜZER : “Anlam arayışının temelinde okumak, düşünmek, merak etmek ve eleştirmek vardır. 21.asır postmodern dünya bizi kimliksizleştirmek üzere kuruludur. Ne olduğumuzun bir önemi yoktur. Sınırsız ve çoğul sanal gerçeklikler ile bize gerçek olmayan bir dünya sunulur. Buradan çıkmanın tek yolu okumaktan geçer. Çünkü okumak boş zamanlarda yapılan değil bizlerin boşluğunu alan bir eylemdir” dedi.

 Okuru sıradan, seçkin ve örnek okur olmak üzere üçe ayıran TÜZER okuma kültürünün oluşumu için bazı tavsiyelerde bulundu. Ebeveynlerin mutlaka çocuklarıyla beraber kitap okuyarak onlara model olmaları gerektiğini söyledi. 

 

240315-2240315-2240315-2240315-2

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.