ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Günlük Hayat Bilgisi Öğretmenimiz Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak Oldu...

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Bir Günlük Hayat Bilgisi Öğretmenim Olur musun?” projesi kapsamında Aydınlıkevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine hayat bilgisi dersi verdi.
Bir Günlük Hayat Bilgisi Öğretmenimiz Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak Oldu...

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen programa, konuşmacı olarak katılan Başkan Ak´ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Ferhat Erdoğan ve Nihat Özçelik ile Müdürümüz Mustafa Kılıçgil, Şube Müdürleri, Abdurrahman Uzunoğlu, Ali Kurt, Mustafa Özel ile İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Coşkun katıldı.

Kendisini tanıtan bir slayt gösterisinin ardından dersine başlayan Mustafa Ak, “Yoklamayı yapmış kabul ediyorum, çünkü herkes gelmiş” espirisini yaptı. İnsanın “ben” kelimesini çok fazla kullanmak yerine “biz” demesi ve böylece başarılarına toplumu da ortak etmesi gerektiğini belirten Başkan Ak, “Bizler de bir yere gelebilmişsek, bir başarı elde edebilmişsek bunda anne babamızın, öğretmenlerimizin, arkadaşlarımızın çevremizin mutlaka katkısı vardır. Onlarla beraber bu başarıyı elde etmişizdir. Burada herkesin birbirini eğitmesi söz konusu. İyi arkadaşlarla berabersek iyiye, kötü arkadaşlarla berabersek kötüye doğru gideriz” dedi.

 

Gençlere bu yaşları iyi değerlendirmelerini öneren Başkan Ak, “Sizlerin bundan sonraki ders hayatında umut ediyorum ki, ‘Başkan gelmişti, ders yapmıştı ve şunları söylemişti. Bize faydası dokundu veya etkilendik’ dersiniz. Aslında bu dersi koymalarının amacı da, bizim gibi hayatın belli bir aşamasında bir yerlere gelmiş kişilerin sizin hayatınızda bir rehber olması” diye konuştu. Siyaseti insanlara hizmetin bir aracı olarak gördüğünü anlatan Başkan Ak, “Siyaseti eğer amaca dönüştürmeden araç olarak kullanırsanız millete büyük faydalar sağlayabilirsiniz, amaca dönüştürürseniz sadece kendinize fayda sağlarsınız. Hedefimiz Allah’ın rızasını kazanmak” dedi. Derste öğrencilerin merak ettiği soruları da yanıtlayan Mustafa Ak, “İlçemizde bugüne kadar yapmak isteyip de hayata geçiremediğiniz projeleriniz var mı?” sorusuna verdiği yanıtta yapım çalışmaları hızla devam eden Gümüşdere Ihlamur Vadisi projesini gerçekleştirmenin kendisi için çok önemli bir hedef olduğunu belirtti. Eskiden kokusu nedeniyle insanların etrafından geçemediği dereyi ıslah ederek temizlediklerini kaydeden Başkan Ak, “Dereyi etrafında gezilebilecek, hatta üzerinde kayıkların yüzebileceği hale getiriyoruz. İnşallah bu projeyi Keçiören’e kazandırmak istiyorum. Ayrıca yeşillendirme, ağaçlandırma çalışmalarına da çok önem veriyoruz. Ovacık’ta 1 milyon metrekarelik Keçiören Kent Ormanı insanlarımızın nefes aldığı, doğa sporlarını ve çeşitli aktiviteleri yapabildiği bir mesire alanı olacak. Onu da inşallah kazandıracağız Keçiören’e” bilgisini paylaştı.

Ders sırasında öğrencilerin ilgisini üst seviyede tutmayı başaran Başkan Ak’ın “Zil ne zaman çalacak? Blok ders mi yapalım?” espirisi öğrencilerden alkış aldı. “Bulunduğunuz yere gelirken ne tür zorluklarla karşılaştınız?” sorusu üzerine babasının bir belediye işçisi olduğunu söyleyen Mustafa Ak, “Zor şartlarda burslarla okumuş bir kardeşiniz olarak, bu makamlara Cenab-ı Allah nasip etti, geldik. Ama çalışarak, gayret göstererek, hedef koyarak geldik. Sizler de eğer kendinize bir hedef koymuşsanız önce kendinize güveneceksiniz, iyi bir bilgi birikimi ile kendinizi yetiştireceksiniz, donanımınızı gerçekleştireceksiniz, sonra da onun için var gücünüzle çalışacaksınız. Bizim ihtiyacımız olan çalışmak, çalışmak, çalışmak…” nasihatinde bulundu.

Hayat BilgisiHayat BilgisiHayat BilgisiHayat BilgisiHayat BilgisiHayat BilgisiHayat BilgisiHayat BilgisiHayat BilgisiHayat Bilgisi 

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.