ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Okulda Çok Köksallar Yetişecek

Bu Okulda Çok Köksallar Yetişecek

     Pencereden baktığımızda güneşi esirgemiyorsa gökyüzü kahramanlarımızın özgürlük ve bağımsızlığımız için zamanı geldiğinde ağır bedeller ödediği içindir. Fetö Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişimine karşı mücadele ederken Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne F-16  savaş uçağı tarafından atılan bomba nedeniyle şehit olan polis memuru Köksal Kaşaltı’nın adı Keçiören’de mezun olduğu Aktepe Lisesi’ne verildi. Yeni adı Aktepe Şehit Köksal Kaşaltı Anadolu Lisesi olan okulda geniş katılımlı bir program düzenlendi.

     Programa polis şehidimiz Köksal Kaşaltı’nın ailesi, Ankara İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcıları Kubilay Koç, Yaman Ağırlar, Keçiören İlçe Emniyet Müdürü Şerafettin Demir, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık ve AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan katıldılar.

     Programa saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlandı. Adnan Menderes Camii Müezzini Ethem Karabatak’ın Şehitlerimiz için okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Şehidimiz Polis Memuru Köksal Kaşaltı’nın özgeçmişi okundu.

     Okul Müdürü Murat Oral’ın açış konuşmasının ardından Şehit Köksal Kaşaltı’nın eşi Şerife Kaşaltı duygu ve düşüncelerini içeren konuşmasını yaptı. “Öncelikle eşimin isminin mezun olduğu okula verilmesiyle ölümsüzleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bazıları sessiz sedasız ölür. Kimsesiz. Bazılarının çok seveni olur camii avlusuna sığmaz cemaat. Öyle bir ölmeli ki insan geride bıraktığı eşi ve çocuğu her daim başı dik gezebilmeli, isminin her zikredildiğinde eşi ve evladının gözlerinden gurur fışkırmalı. Allahım vatan hainlerine bir daha fırsat vermesin. Bu okulda okuyan öğrenciler de önce vatan diyenlerden olsun inşallah.” Şeklinde konuştu.

     Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ise,” 15 Temmuz gecesi en gencinden en yaşlısına kadar bütün halkımız sokağa çıktı. Keçiörenimiz bu şahlanışın içerisinde üzerine düşeni yaptı. Keçiören’de herhangi bir çatışma olmadı. Ancak en fazla şehit ve gazi veren ilçe oldu. Burada bulunan gençlerimizin hepsi Köksal Kaşaltı gibi vatan için canlarını feda etmeye hazırdır. Şehit polisimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. ”şeklinde konuştu.

     Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut” 15 Temmuz kahramanlarımız korkusuzca kurşunlara göğüs germiştir. Birlik ve beraberliğin böylesi bir durumda en siperane şekilde gösterilmesi vatanımız adına onur vericidir. Şehit Polisimizin adının verildiği okulumuzda okuyan gençlerimiz şuurlu ve bilinçli bir şekilde , geçmişinden ders alarak geleceklerini şekillendireceklerdir.” Dedi.

     Ankara İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan,” Atatürk’ün Gençliğe Hitabı’nda da söylediği gibi  Ey Türk Gençliği, Birinci vazifen, Türk İstiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahili ve harici bedhahların olacaktır” cümlelerinden yola çıkarak o gece yani 15 Temmuz gecesi o hainler, uçaklarla ve tanklara karşımıza dikildiler. Şehitlerimizin, milletimizin imanlı yürekleri karşısında küçük duruma düştüler. Şehidim Köksal da vatanın birliği için kanını dökerek birliğimizi daha da pekiştirdi.” diye konuştu.

 

    Program Ankara İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan’ın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayhan Işık ve Okul Müdürü Murat Oral’a Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı armağan etmesinin ardından, Şehit Polisimiz Köksal Kaşaltı adına yaptırılan köşenin açılışının yapılması ile sona erdi.

   

14-04-201714-04-201714-04-201714-04-201714-04-201714-04-201714-04-201714-04-2017

 

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.