ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çağlar İlk/Ortaokulu’nda Görsel Sanatlar Sergisi Açılışı Gerçekleştirildi.

Çağlar İlk/Ortaokulu’nda Görsel Sanatlar Sergisi açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, ilçe şube Müdürleri Hacı Arslan Atman, Mustafa Özel, Hilmi Karaot  Okul Müdürleri, idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri ve veliler katıldı.
Çağlar İlk/Ortaokulu’nda Görsel Sanatlar Sergisi Açılışı Gerçekleştirildi.

Görsel sanatlar öğretmeni Ebru Eker ’in organize ettiği “Büyük Ustaların İzinden” adli proje çalışması çerçevesinde gerçekleşen sergide öğrencilerin ebru, tual, vitray ve guaj boya çalışmaları büyük ilgi gördü.

Ziyareti sırasında bir konuşma yapan Sayın Kılıçgil şunları söyledi.

Bütün veli öğrenci ve idarecilerimizi birlik ve beraberlik içinde, okul ortamında, öğrencilerimizin hazırladığı programa katılmanızı çok anlamlı ve güzel buldum. Tebrik ediyorum teşekkür ediyorum. Emeği geçenlere başta okul müdürümüz olmak üzere  müdür yardımcılarına ve değerli öğrencilerimize ve değerli velilerimize okul aile birliğimize ve en başta öğrencilerimize teşekkürlerimi sunuyor tebriklerimi sunuyorum .

Zor bir dönemde yaşıyoruz. Çocuklarımızı yetiştirme noktasında istikbale ve yarınlara en güzel şekilde bilgiyle donanımla ahlakla kendi değerlerimizle inançlarımızla güzel bir kişilikle yetiştirip yarınlara hazırlamak görevi bizim üzerimizde sizin üzerinizde bu güzel sorumluluğu ve güzel yükü beraber çekiyoruz. Şunu biliyoruz ki bu yükü iyi götüremezsek bunu size ve bize vebali var. Bütün çocuklarımız çok değerli. Bütün çocuklarımızı hepsi birbirinden kıymetli. Başarı düzeyi ne olursa olsun saç rengi göz rengi fark etmeksizin. Cenabı Allah’ın yarattığı her insan nasıl mukaddes ve değerliyse bizim öğrencilerimiz sizin yavrularınız hepsi birbirinden kıymetli ve değerli. İnşallah bizim misyonumuz ve Milli Eğitim Bakanlığının Keçiören de ki temsilcileri olarak bizim görevimiz ortak sorumluluğumuz çocuklarımızı hem bilgiyle donatmak bir o kadarda kendi değerlerimizle çocuklarımızı yetiştirmek bunu yapamadığınız zaman ihmal ettiğimiz zaman başkaları devreye giriyor başka adreslere çocuklarımız kayıyor. Kandırılabiliyor ve istemediğimiz Allah korusun gençlik ortaya çıkıyor. Çocuklarımızı koruma sorumluluğumuz var o zaman çocuklarımızın çok yanlışlara düşebilecekleri bir zaman her türlü ortam mevcut. Bu hepimizin çocuğu için geçerli. İşte bu güzel emanetleri bu mukaddes emanetleri çocuklarımızı hep beraber kılına zarar gelmeden kişilikli karakterli bu dünyaya ne için geldiğini bilen bireyler olarak yetiştirmeliyiz”  diye konuşan sayın Kılıçgil peygamber Efendimizin döneminden de bahsederek , Hz Muhammedin ve çevresindeki imanlı kişilerin katkısıyla kendi dönemlerindeki her türlü olumsuz hayat şartlarının yirmi  yıl gibi çok süre zarfında değiştirildiğine ve bunun bugün bizlere örnek olması gerektiğine de vurgu yaptı.

 

Açılış sonrası sergilenen çalışmaları tek tek gezen ve inceleyen Kılıçgil, öğrencilerle sohbetler yaptıktan sonra sergiden ayrıldı.

19-04-201620-04-201620-04-201620-04-201620-04-201620-04-2016

 

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.