ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuk Dostu Şehir Ankara Uygulamaları Temsilci Öğretmenlerle Toplanıldı

Çocuk Dostu Şehir Ankara Uygulamaları Temsilci Öğretmenlerle Toplanıldı

Çocukların haklarını uygulamaya kendini adamış şehir veya daha genel olarak yerel yönetim sistemi olarak tanımlatabileceğimiz Çocuk Dostu Şehir Ankara Projesinin Keçiören temsilcileriyle ilk toplantısı Keçiören Kaymakamlığı Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Çocuk Dostu Şehir Ankara Projesi, dönemin Ankara Valisi Sayın Alâaddin YÜKSEL’in talimatıyla 2011 yılında başlatılmış olup 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Ankara Çocuk Dostu Şehir Birimi tarafından “Çocuk Dostu Şehir Ankara Uygulamaları” olarak devam etmektedir. Bu kapsamda okullardaki iş ve işlemleri yürütecek temsilcilere ihtiyaç duyulmaktadır. Temsilciler, projenin uygulayıcı ayağı olan okullardaki işleyişinden sorumludurlar.

Toplantı, Hayat Boyu Öğrenmeye bakan sorumlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Fevzi ÖZDEMİR’in açılış konuşmasıyla başladı. Proje kapsamında işbirliğinin öneminden bahseden şube müdürü, öğretmenlerimize proje konusunda üstlerine düşen görev ve sorumlulukları hatırlatarak Çocuk Dostu Şehir Ankara Proje ekibini salondaki öğretmenlerimize tanıttı.

Çocuk Dostu Ankara Uygulamaları Koordinatörleri Cihan ADA ve Buket DİLEK, konuyla ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Projenin içeriği, öncelikleri, eylem planı gibi konulara değinen koordinatörler; 2017/2018 eğitim öğretim yılının Çocuk Dostu Şehir Ankara Projesiyle çocuklar için daha anlamlı olması dilekleriyle toplantılarını sonlandırdılar.

 

28-12-201728-12-201728-12-201728-12-2017

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.