ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan Tarafından Başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kapsamında, Okuma Yazma Kursunu Tamamlayan Kursiyerler Düzenlenen Törenle Sertifikalarını Aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan Tarafından Başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kapsamında, Okuma Yazma Kursunu Tamamlayan Kursiyerler Düzenlenen Törenle Sertifikalarını Aldı

   Yunus Emre Kültür Merkezi’nde saat 10.00’da düzenlenen sertifika dağıtım törenine Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Kutluca, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ayşe Tekin, görev alan öğretmenlerimiz, kursiyerlerimiz ve kursiyerlerin yakınları katıldı.

   Tören saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının söylenmesiyle başladı.

   Keçiören Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ayşe Tekin yaptığı konuşmada ‘’Okumak, öğrenme çabası içinde olmak hayatımızdaki en değerli faaliyet. Dinimizin ilk emri; ya öğrenen olun ya öğreten olun, ya dinleyen olun ya da bunlara muhabbet eden olun, beşincisi olmayın helak olursunuz diyor peygamberimiz. Bunlar içinde de en değerli olan öğrenen olmaktır. Çünkü bu gün burada bulunma sebebimiz sizlersiniz. Seferberlik kapsamında sohbet etme imkânı bulduğum tüm öğretmen arkadaşlarımdan ‘’ne çalışma saatleri dışında burada geçirdiğimiz zamanın ne aldığımız ücretlerin önemi var, kursiyerlerimizin duaları, aldığımız manevi doyum her şeye yetti. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim. Halk Eğitimi ailesinde yeni olmasına rağmen süreci son derece profesyonelce yöneten değerli arkadaşım müdür yardımcımız Tülay Hocama çok teşekkür ederim.’’ dedi.

   İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık yaptığı konuşmada’’ Seferberlik kapsamında açılan kurslardan okuma yazma öğrenen tüm kursiyerleri tebrik ediyorum. Emek veren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Ulvi bir görevi başarıyla yaptığımızı düşünüyorum. Sadece Yoğunlaştırılmış Temel Düzey Okuma Yazma Kursu değil devamında 2. Kademe kurslarından da başarıyla mezun olacağınızı düşünüyorum. Maneviyatı kelimelerle ölçülemeyecek kadar büyük olan kurslarımız talep oldukça açılmaya devam edecektir. ’şeklinde konuştu.

   Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut ise ‘’Ülkemizde okuma yazma bilmeyen kimse kalmamalı bunun için elimizden gelen çabayı sarfedeceğiz. Emeği geçen herkesi kutluyorum.’’ Dedi

   Halk Oyunları Öğretmeni Mecit Olcay yönetiminde Seymen ekibimizin gösterisi ilgiyle izlendi.

Kursiyerlerimizden Yeter Bal, Neslihan Yenel, Hatice Önal, Emine Karademir, Nazile Şeker ve Gülhanım Coştur kendi yazdıkları anıları, şiirleri, duygu ve düşüncelerini anlattıkları yazıları ile programa renk kattılar.

   Halk Oyunları öğretmenimiz Hüseyin Eranıl yönetimindeki Karadeniz Yöresi Halk Oyunları ekibi oldukça büyük ilgi gördü.

Müzik Öğretmenlerimiz Canel Çeltikçi, Rıdvan Selvi Kurban Olam Kalem Tutan Ellere, Erik Dalı isimli türkülerle programa renk kattılar.

Düzenlenen program sertifika töreni ve toplu fotoğraf çekiminin ardından Keçiören Halk Eğitimi Merkezince düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

 

26-06-201826-06-201826-06-201826-06-201826-06-201826-06-201826-06-201826-06-2018

Cumhuriyet Cad. No1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/1112

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.