ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYETİMİZİN 93 YILLIK TARİHİ GELECEĞE ATTIĞIMIZ HER ADIMDA DERS ALMAMIZ GEREKEN BİR DÖNEMDİR

CUMHURİYETİMİZİN 93 YILLIK TARİHİ GELECEĞE ATTIĞIMIZ HER ADIMDA DERS ALMAMIZ GEREKEN BİR DÖNEMDİR

Cumhuriyet, milletimizin bütünüyle, büyük bir azim ve iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir.

Bugün,millet olarak istiklal ve istikbalimiz adına verdiğimiz son büyük mücadele olan Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştırmanın ardından ilan edilen cumhuriyetimizin 93. kuruluş yıldönümüdür. Cumhuriyetimizin 93 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren, attığımız her adımda ders almamız gereken bir dönemdir. 600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal’in veciz bir şekilde ifade ettiği “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma” mücadelesini; ilk günkü heyecan, azim ve şevkle sürdürmekteyiz.

            1919’da çok zor şartlarda başlattığımız milli mücadelemizi 1923’te Cumhuriyetimizin ilanı ile taçlandırdığımız gibi bugün de 15 Temmuz’da karşılaştığımız darbe görünümlü işgal teşebbüsünü yine aziz milletimizin milli mücadele ruhuyla bertaraf ettik. Milletimizin ortak eseri olan cumhuriyetimize ve onun ayrılmaz parçası olan demokrasimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için yılmadan çalışmak, mücadele etmek, her türlü fedakarlıkta bulunmak hepimizin müşterek vazifesidir.

Bu inanç ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramı’mızı kutlar, ülkemizin bağımsızlığı, birliği ve beraberliği için şehadet mertebesine ulaşan tüm şehitlerimizi rahmet ile anar, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunarım.

 

 

                                                                       Ayhan IŞIK

                                                             İlçe Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.