ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri İlçe Temsilcisi Seçimi” Kalaba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde Gerçekleştirildi.

“Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri İlçe Temsilcisi Seçimi” Kalaba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde Gerçekleştirildi.

           Keçiören İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri İlçe Temsilcisi Seçimi” 18 Kasım 2015 Çarşamba günü, Keçiören İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Hacı Arslan ATMAN başkanlığında, rehber öğretmenler ve okul temsilcilerinin katılımıyla Kalaba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ nde  gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Şube Müdürü Hacı Arslan ATMAN, TBMM ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde yürütülen projenin önemini vurgulayan bir konuşma yaptı.

            Hacı Arslan ATMAN konuşmasında, “Önce sınıflarında sonra okullarında başkan seçilerek buraya gelen sevgili başkanlarım, hepiniz bizim için çok kıymetlisiniz. İlçemizde, sizlerle birlikte çok güzel projelere imza atacağımıza inanıyorum.”dedi. öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

            Şube Müdürü Hacı Arslan ATMAN Başkanlığında gerçekleşen seçimde, istekli öğrenciler arasından açık oylama yoluyla sandık kurulu oluşturuldu.

İlçe temsilci adaylarının başvurularının alınması ve propaganda konuşmalarının ardından oylama işlemine geçildi. 

           67(Altmışyedi) geçerli oyun kullanıldığı,  seçimde 8 (Sekiz) adayın yarıştığı, en yüksek oyu alan Kalaba Lisesi  adayı Onurcan CAFEROĞLU Keçiören  İlçe temsilcisi seçildi. Genç Osman Anadolu Lisesi adayı Tamer TÜRKOĞLU ikinci,  Çağlar İlkokulu adayı Sare Nisa Nur KOÇAK üçüncü sırada yer aldı.

 

           Keçiörenli Öğrenciler, Demokrasi Sınavı’nı bir kez daha başarıyla tamamlamış oldular.

Okul Meclisi İlçe TemsilcisiOkul Meclisi İlçe TemsilcisiOkul Meclisi İlçe TemsilcisiOkul Meclisi İlçe TemsilcisiOkul Meclisi İlçe TemsilcisiOkul Meclisi İlçe TemsilcisiOkul Meclisi İlçe Temsilcisi

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.