ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dilimizi Koruyalım Etkinliği Ödül Töreni

Dilimizi Koruyalım Etkinliği Ödül Töreni

“Dilimizi Koruyalım Etkinliği Ödül Töreni’’ Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 22 Mart 2018 tarihinde Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Ankara Milletvekilimiz Sayın Emrullah İşler’in teşrif ettiği ödül törenine Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKÇI, ATO Genel Sekreter Yardımcısı Ziya ÖZMEN, Keçiören Kaymakamı Uğur BULUT, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK’ın yanı sıra Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muzaffer Gül, Polatlı, Kalecik, Gölbaşı, Etimesgut ve Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, çok sayıda okul müdürü, öğretmen ve öğrenci katılım sağladı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından başlayan programda Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan IŞIK, gerçekleştirdiği açılış konuşmasında dilimizin dünya dilleri arasındaki yerine değinerek Yusuf Has Hacib’in Kutadgu Bilig adlı eserinde geçen “Akıl süsü dil, dil süsü sözdür.” ifadesinin gereğini yerine getirmemiz gerektiğini gençlerimize hatırlattı. Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerek iki gün süren çalıştayda gerekse bugünkü ödül töreninde “Dilimizi Koruyalım” etkinliklerine ev sahipliği yapıyor olmanın heyecanı ve mutluluğu içinde olduklarını belirtti. 

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, dilin ‘kimlik’ demek olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında Orhun Yazıtlarına, Kutadgu Bilig, Divan-ı Lügatit Türk gibi Türkçenin tarihine ışık tutan eserlere değinirken o günlerden günümüze gelindiğinde Türkçemiz adına üzücü bir tablo ile karşılaştığımızı belirterek üzüntüsünü dile getirdi. İnternet, tabela kirliliği, yabancı dil özentisi gibi önemli konulara değinen Vefa Bardakçı konuşmasında üreten gençler yetiştirmemiz gerektiğine vurgu yaptı.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, konuşmasında kültürümüzün en önemli parçası olan dilimize sahip çıkmamız gerektiğini belirtti. Öğrencilere seslenen Keçiören Belediye Başkanı; onlardan bilgileri, kültürleri, becerileriyle kendisini en iyi şekilde yetiştirmiş  insanlar olmalarını istediğini belirterek büyük bir millet olduğumuzu ve bulunmuş olduğumuz yeri asla yeterli görmememiz gerektiğini dile getirdi ve daha iyi olmak için daha çok çalışmamız gerektiğini de gençlerimize hatırlattı. Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a ilçemizdeki eğitim faaliyetlerine vermiş oldukları desteklerden dolayı plaket takdim ederek teşekkürlerini iletti.

         Keçiören kaymakamı Uğur Bulut, Adriyatik’ten Çin’e dünyada yaklaşık 250 milyon Türkçe konuşan insan olduğunu hatırlatarak Türkçemizin dünyada konuşulan beşinci yaygın dil olduğunu ve Türkçenin hak ettiği değeri görmesi gerektiğini belirtti.

         Ankara Milletvekili Sayın Emrullah İşler, insanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliğin konuşabilen bir canlı olması olduğunu söyleyerek dilin bir iletişim aracı olduğunu ve bu araç ne kadar saf olursa iletişimimizin de o kadar temiz olacağını hatırlattı. Yabancı kelimelerden kaçınmamız gerektiğine vurgu yapan Emrullah İşler, konuşmasını programa emek verenlere teşekkür ederek ve dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ederek sonlandırdı.

 İlçemiz okullarından Ceceli Okulları tarafından hazırlanan “Türkçe Zamanı” adlı tiyatro eseri izleyenlerden tam not aldı.

 Ödül alan öğrenciler sahneye davet edilerek ödülleri takdim edildi. Sponsorluğunu Ankara Ticaret Odasının gerçekleştirdiği “Dilimizi Koruyalım” etkinliği dereceye giren öğrenci, danışman öğretmen ve idarecilere hediyelerinin verilmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle devam etti.

Keçiören Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü tarafından programımıza getirtilen halk dansları ekibi güzel bir performans sergileyerek izleyicilerden büyük alkış topladı.

Programın hazırlanmasında emeği geçen başta Keçiören Kaymakamlığı olmak üzere Kafkas Halk Dansları Topluluğunu programımıza getirerek programımıza renk katan, bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Keçiören Belediye Başkanımız Sayın Mustafa AK’a, Keçiören Dış İlişkiler Müdürlüğü ile Kültür Müdürlüğüne ve Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi teknik ekibine; programımıza kıyafet ve yiyecek içecek hizmetleri desteği veren ilçemiz okullarından Yamantürk Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencilerine, ödül törenimizin koordinatörlüğünü üstlenerek sergimizi hazırlayan Şehit Ahmet Özsoy Kız İmam Hatip Lisesi öğrenci, öğretmen ve idarecilerine Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

 

 

 02-04-201802-04-201802-04-201802-04-201802-04-201802-04-201802-04-201802-04-201802-04-201802-04-201802-04-201802-04-201802-04-201802-04-201802-04-201802-04-201802-04-2018

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.