ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Esri Türkiye Genç Bilginler Yarışması'21 Sonuçlandı

 Uzun ve yorucu bir sürecin ardından, 6 Mayıs 2021'de çevrim içi bir platformda yapılan finaller sonucunda, Esri Türkiye Genç Bilginler Yarışması kazananı belli oldu.Danışmanlığını Feride Cesur'un yaptığı ilçemiz  Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Betül Güneş ve Amira İsmail ADEN'in "COVİD 19 Pandemi Sürecinin Hava Kalitesi Üzerindeki Etkilerinin Olası Sonuçları"  konulu çalışmalarıyla Türkiye finallerinde yarışma hakkı kazanmış ve mansiyon ödülü almışlardır. Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı tebrik ederiz.
Esri Türkiye Genç Bilginler Yarışması'21 Sonuçlandı

 

Genç Bilginler yarışması bu sene yine Coronavirüs tedbirleri kapsamında çevrim içi olarak gerçekleştirildi. İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Fatih Terzi'nin jüri başkanlığını yaptığı finallere, Türkiye'nin farklı illerinden başvuran öğrenciler arasından seçilen 10 proje katıldı. Yarışmanın akademik alandan diğer jüri üyeliğini ise Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Harita Müh. Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Tarık Türk, Bartın Üniversitesi Orman Müh. Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ayhan Ateşoğlu, Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Ens. Öğretim Görevlisi Dr. Öğr. Üyesi Hasan Sarptaş, Dicle Üniversitesi İnşaat Müh. Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Ali Em gerçekleştirdi. Esri Türkiye'den jüriye ve karara katkı sağlayan üyeler ise, Esri Türkiye CEO'su Barış Uz, Esri Türkiye kurucu ortağı Mehmet Tankut ve Esri Türkiye Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Hande Bilir oldu.

Yarışmada heyecanla beklenen oy sayımı 6 Mayıs'ta gerçekleşti. Yarışma jürisi tarafından, Esri Türkiye ekibi ile San Diego'ya gitmek üzere, Danışmanlığını Prof. Dr. Ayşegül Özbakır'ın yaptığı; "İklim Değişikliğine Uyumlu Yeşil Alan Planlaması: Kartal İlçesi Örneği" projesi ve sunumuyla, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık / Şehir ve Bölge Planlama bölümünden Gizem Baydı seçildi.

Danışmanlığını Prof. Dr. Hande Demirel ve Ar. Gör. Ömer Akın'n yaptığı İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi/Geomatik Mühendisliği Bölümünden Enes Doğukan Özgener ve Levent Doğukan Özlü "FloodZone; Taşkın Analizi ve Olası Ekonomik Etkisi için Otomize Bir Araç" projesiyle ikinci olarak 5.000 TL para ödülü, Danışmanlığını Prof. Dr. K. Mert Çubukçu'nun yaptığı Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü/Şehir Ve Bölge Planlama Doktora Programı öğrencisi Delfin Günay'ın "Kentleri Dinlemek Üzerine Bir Pratik: "Kent Notasyonu" projesi üçüncü olarak 3.000 TL para ödülünün sahibi oldu.  

Danışmanlığını Feride Cesur'un yaptığı Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Betül Güneş'in "COVİD-19'un Hava Kalitesi Üzerindeki Etkileri ve Olası Sonuçları" isimli projesi ile 1.000 TL'lik mansiyon ödülünün sahibi oldu.

 

07-05-202107-05-2021

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.