ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleneksel Hafızlık Merasimi

Keçiören İlçe Müftülüğü’nün düzenlediği Geleneksel Toplu Hafızlık İcazet Merasimi Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi.
Geleneksel Hafızlık Merasimi

Programa, Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak,  Keçiören İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, Yenimahalle İlçe Müftüsü Rüstem Can, Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Özçelik, Belediye Meclis Üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program, Protokol konuşmaları ve Telgrafların okunması ile devam etti.

Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim konuşmasında, “Güzel bir program hazırlandı. Hafızlık merasimi için birlikte burada toplandık. Çok az sayıda insan nasip olan hafızlık mertebesinde emeği geçen tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum. Bir ömür boyu hafıza kalacak olan Kur’an-ı Kerim’i hiç unutmadan hafızalarda tutmanın sırlarını muhakkak hocalarımız sizlere öğretmişlerdir. Tabii ki küçük yaşlarda eğitim çok daha kalıcı olabiliyor. Hem kolay hem de verimli bir şekilde hafızalarda kalabiliyor. Bu bakımdan çocuklarımızı mutlaka küçük yaşlarda Kuran Kurslarına gönderin.” diyerek sözlerine son verdi.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak konuşmasında, “Her yıl geleneksel olarak düzenlenen gurur kaynaklarımız Hafızlarımız ve Hafizelerimizin merasimleri için buradayız. Onları eğiten öğreten hocalarımıza huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. Önemli bir müessese, bu günlere kolay gelinmedi. Zor günler yaşandı. Kuran öğrenmenin önüne çok büyük engel konuldu. Çok uzağa gitmeye gerek yok! ‘28 Şubat.’ Hala hafızalardaki yerini koruyor. Artık zor günler geride kaldı. Mazlumların duasıyla ve halkımızın oyları ile seçtiği yiğit adam Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan. Bu zulme artık dur dedi. Evet Allah Recep Tayyip Erdoğan’dan razı olsun.

Kuran’la tanışma sürecinde, müesseselerimizin her birinde Kuran eğitimi veriyoruz. Baş örtülü hocalarımızın önündeki en büyük engel olan başörtüsü meselesi de artık geçmişte kaldı. Başörtülü bir bakanımız var artık. Çok değil kısa bir süre önce hayal olan her şey şuan gerçekleştirilmiş vaziyettedir.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Genel Müdürü Bünyamin Albayrak konuşmasında, “Her toplantıda Kuranın feyzi ve bereketinde faydalanıyoruz. Bugün bakın memleketimizin  etrafı alev alev yanıyor. Allah Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı gün İbrahim (A.s) verdiği huzur gibi bizlere huzur veriyor. Türkiye 3 milyon civarındaki Suriyeli sığınmacılara kucak açtı. Allah bu mazlumların yüzü suyu hürmetine memleketimizi ve bizleri koruyor.”  dedi.

Albayrak konuşmasına, “Devletimiz,  Diyanet İşleri Başkanlığımıza 45 Milyon Türk Lirası civarında bir ödenek ayırdı. Bu para ile Bizler siz değerli vatandaşlarımıza bu imkanları sağlamak amacıyla üç yıldır canla başla çalışıp Kur’an Kursları sayımızı çoğaltarak değerlendirmeye çalışıyoruz.” dedi.

Daha sonra hafızlar “Besmele” fon eşliğinde sahneye gelerek Taş Takma Merasimi gerçekleştirildi. Ardından hediyelerini vermek üzere protokol heyeti sahneye davet edildi. Hediye takdiminin ardından Sultan Çinkaya  Kur’an- Kerim okudu. Kur’an Tilavetinden sonra Tasavvuf Musîkisi (Safiye Yüceler Korosu) tarafından seslendirildi.

 

Program kısa sureler ve Dualar eşliğinde sona erdi.

18-05-201618-05-201618-05-201618-05-201618-05-201618-05-201618-05-201618-05-201618-05-201618-05-201618-05-201618-05-2016

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.