ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gelenekten Geleceğe Çocuk Oyunları Şenliği Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Gelenekten Geleceğe Çocuk Oyunları Şenliği Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

       8 Mart 2018 tarihinde saat, 12.00’de Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanıma Vakfına ait salonda yapılan toplantıda, çocuklarımızı ekran bağımlılığından korumayı, sanal oyunlar yerine insanı yakınlaşmayı esas alan kültürel mirasımız çocuk oyunlarının öğrenilmesini ve oynanmasını sağlamayı hedefleyen bu proje, çocuklarımızın kültürel bağlarını güçlü kılmayı; oyun içinde paylaşmayı, iş birliğini, sabırlı olmayı, etkili iletişim kurabilme ve problem çözme becerilerini geliştirmek amaçlanmıştır.

       Çocuk Dostu Şehir Ankara Uygulamaları kapsamında Ankara Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel ilkokul (1,2,3 ve 4. Sınıflar) ve ortaokul 5. Sınıf öğrencileri arasında gelenekten geleceğe çocuk oyunları Şenliği kapsamındaki oyunlar ve oyunlara katılacak öğrencilerin sınıf düzeyleri belirlendi.

       Çocuk Dostu şehir Ankara uygulamaları Keçiören İlçe Koordinatörü Cihan Altınsoy Ada, Keçiören Abdürrahim Karakoç Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Recep Ulutuna Keçiören İlçesine bağlı tüm resmi ve özel ilkokul ve ortaokul idarecileri, çocuk dostu temsilcisi öğretmenleri ve beden eğitimi öğretmenleri, toplantıya katılanlar arasındaydı…

       Keçiören İlçe Milli Eğitim Temel Eğitim Şube Müdürü Osman KOÇsöz alarak: “Çocuk Dostu Şehir Ankara” projesinin amaçlarını ve hedeflerinden kısaca bahsetti. Çocuklarımızı ekran bağımlılığından korumayı, sanal oyunlar yerine insanı yakınlaşmayı esas alan kültürel mirasımız çocuk oyunlarının öğrenilmesini ve oynanmasını sağlamayı hedefleyen bu proje çocuklarımızın kültürel bağlarını güçlü kılmayı; oyun içinde paylaşmayı, iş birliğini, sabırlı olmayı, etkili iletişim kurabilme ve problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçladığımızı vurguladı. Daha sonra Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Mehmet KUTLUCA söz aldı: “Hedefimiz, Ankara’yı Çocuk Dostu Şehir olarak daha iyi yerlere getirmek…  Keçiören de Ankara’nın önemli ilçelerinden biri. Keçiören’de yaşayan çocuklarımızın bilgisayar karşısında değil arkadaşlarıyla buluşmaları ve rahatlıkla evleri ve parkları oyun alanı haline getirmelerini, kültürel ve sosyal etkinliklere katılmalarını, tüm çocuklarımızın hak ve sorumluluklarını bilmelerini hedefliyoruz. Bu amaçla oyunların hayat boyu öğrenmede önemli bir yeri olduğunu biliyor ve çocuklarımızın geleneksel oyunlarımızla mutlu, huzurlu ve sağlıklı olmalarını istiyoruz.” dedi.

 

 

 

14-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-2018

Cumhuriyet Cad. No1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/1112

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.