ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hafızlık ve Ezan Okuma Ankara Finali Başarıyla Tamamlandı...

Anadolu İmam Hatip Liseleri arası “Hafızlık ve Ezan Okuma Yarışması” Ankara Finali Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde okulumuz organizesiyle 22 Mart 2015 Pazar günü Etlik Aşağı Eğlence Merkez Camiinde gerçekleştirildi. 
Hafızlık ve Ezan Okuma Ankara Finali Başarıyla Tamamlandı...

Okulumuz Meslek dersleri öğretmeni Ahmet Akbaş’ın  Kur’an tilaveti ile başlayan program, Okul müdürümüz Nihat KOÇAK ‘ın hoş geldiniz konuşması ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Kılıçgil  ‘ın selamlama konuşmasını tamamlamasıyla hafızlık yarışmasına geçildi. 11 okulun yarıştığı hafızlık yarışmasında 1. liği Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi  Mustafa Kahraman kazanarak bölge yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Hafızlık yarışmasından sonra iki komisyon halinde Ezanı güzel okuma yarışması yapıldı. Yarışmaya katılan 33 okuldan komisyonlarda ilk üçe giren öğrenciler finalde yarıştılar. Çok çekişmeli geçen final sonucunda

1.liği Çubuk AİHL’dPrograma;  Din öğretimi genel müdürlüğünden daire başkanları, İl milli eğitim müdür yardımcıları , Keçiören ilçe milli Eğitim müdürü Mustafa Kılıçgil  ile Keçiören ,Yenimahalle ,Altındağ İlçe müftüleri okul müdürleri ile çok sayıda vatandaşımız katıldılar.en   İbrahim Güler

 2.liği Demetevler AİHL’den  Bilal Taha Yalçın

3.lüğü Kocalar AİHL’den  Enes Aydoğan   kazandılar.

Etlik AİHL ilahi grubu  öğrencilerinin seslendirdiği ilahilerden sonra ödül törenine geçildi.

Ödül olarak 1.lere yarım altın ve çeşitli hediyeler ;

2.lere çeyrek altın ve çeşitli hediyeler

3.lere gram altın ve çeşitli hediyeler   takdim edildi.

Okullardan gelen yarışmacılara ve görevli öğretmenlere  çeşitli hediyeler ,sabah kahvaltısı ,öğlen yemeği vb. ikramlar sunuldu.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Kılıçgil  ; çok güzel bir program olduğunu, insanların teşekkür ettiğini, yüzlerinin güldüğünü, bu güzel programın hazırlanmasında emeği geçen idarecilere,  Okul Aile Birliğine ve ismini zikredemediği birçok sivil toplum  kuruluşuna kendisinin de teşekkür ettiğini ifade etmiştir.

ezanezanezanezanezanezanezanezanezanezanezanezanezanezanezanezanezanezan

 

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.