ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYAT BOYU ÖĞRENEN MAHALLE UYGULAMASI

Dünyada ve ülkemizde sosyal, ekonomik ve kültürel olarak çok önemli değişim ve dönüşümler yaşanmaktadır. Söz konusu bu değişimler bireylerin hayatları boyunca eğitim almalarını gerekli kılmakta, içinde bulundukları topluma ve bu hızlı değişimlere ayak uydurmalarını gerektirmektedir. Bireyin günlük hayatını topluma uyumlu bir şekilde sürdürebilmesi, mesleğindeki gelişmeleri yakından takip edebilmesi ve kendini yenilemesi hayat boyu öğrenme ile sağlanabilmektedir.   Bireylerin bulunduğu her yerde; zaman, yaş, eğitim düzeyi gibi her türlü kısıtlamayı ortadan kaldırarak ihtiyaç duyduğu eğitime halk eğitimi merkezleri dışındaki seçilen okullardan da ulaşmasını sağlamak amacıyla 2020-2021 öğretim yılında İstanbul ilinde pilot uygulama olarak hayata geçirilmiştir. Söz konusu proje ile ilgili 24 Haziran 2021 Perşembe günü saat 11.00'de Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi'nde; ilçemiz 48 Mahalle ve 71 Okulumuzda  "Hayat Boyu Öğrenen Mahalle" uygulaması hayata geçirilmek üzere ilçemiz Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü İlhan ERANIL başkanlığında,  ilçemiz muhtarları ve okul müdürleri ile bir toplantı gerçekleştirilmiştir.ünyada ve ülkemizde sosyal, ekonomik ve kültürel olarak çok önemli değişim ve dönüşümler yaşanmaktadır. Söz konusu bu değişimler bireylerin hayatları boyunca eğitim almalarını gerekli kılmakta, içinde bulundukları topluma ve bu hızlı değişimlere ayak uydurmalarını gerektirmektedir. Bireyin günlük hayatını topluma uyumlu bir şekilde sürdürebilmesi, mesleğindeki gelişmeleri yakından takip edebilmesi ve kendini yenilemesi hayat boyu öğrenme ile sağlanabilmektedir.   Bireylerin bulunduğu her yerde; zaman, yaş, eğitim düzeyi gibi her türlü kısıtlamayı ortadan kaldırarak ihtiyaç duyduğu eğitime halk eğitimi merkezleri dışındaki seçilen okullardan da ulaşmasını sağlamak amacıyla 2020-2021 öğretim yılında İstanbul ilinde pilot uygulama olarak hayata geçirilmiştir.  
HAYAT BOYU ÖĞRENEN MAHALLE UYGULAMASI

Söz konusu proje ile ilgili 24 Haziran 2021 Perşembe günü saat 11.00'de Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi'nde; ilçemiz 48 Mahalle ve 71 Okulumuzda  "Hayat Boyu Öğrenen Mahalle" uygulaması hayata geçirilmek üzere ilçemiz Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü İlhan ERANIL başkanlığında,  ilçemiz muhtarları ve okul müdürleri ile bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

 

24-06-202124-06-202124-06-2021

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.