ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hz. Peygamber ve Güven Toplumu

Hz. Peygamber ve Güven Toplumu

Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “ Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” temalı Kutlu Doğum Haftası Programı Keçiören Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde kutlandı.

Düzenlenen programa Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama Daire Başkanı Muhammet Ali Asar, Ankara İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Yurtoğlu, Keçiören Müftüsü Dr. İhsan İlhan Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, Keçiören İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet Fevzi Özdemir, Abdurrahman Uzunoğlu, Osman Koç ve Selami İskender, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve velilerimiz katıldılar.

Keçiören Kalaba İmam Hatip Ortaokulu ve Muhsin Yazıcıoğlu İmam Hatip Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrencilerinin ortaklaşa olarak hazırladıkları program Kur’an-ı Kerim’i Okuma Dünya Birincisi Mustafa Özcan Güneş ‘in okuduğu Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kalaba İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Osman Öztepe yaptı. Osman Öztepe yaptığı konuşmasında

“Alemlere rahmet diye geldi o,

Aşkı ile gönülleri deldi o,

Cennet bile cemaline aşıktı,

Allah’ın sevdiği bir güzeldi o.

O iki cihanın güneşi, insanlığa rahmet olarak gönderilen nebiler nebisi…Örnek insan, ahlak ve fazilet timsali, çöle inen nuru bütün cihana yayarak, gerçek inkılabı meydana getiren, peygamber efendimiz Hz. Muhammet(S.A.V)’i anlatmaya güç yetmez, söz yetmez. Bu programda amacımız, ümmetin olduğumuz devlet yeter. Hizmetin kıldığımız izzet yeter anlayışı ile onu anlatabilmenin acizliğini fark ederek ona olan özlemimizi ve susuzluğumuzu dile getirmek olacaktır.” dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayhan Işık “Bu sene Hz. Peygamber  ve Güven Toplumu temasından yola çıkarak toplumsal huzur ve mutluluğun yegane kaynağı  güven duygusudur.  İnsanlar arasındaki güven İslam’ı yaşamak, hayatımıza adapte etmek ve bizzat yaşamakla mümkündür. Toplumsal huzur ve mutluluğun yegane kaynağı güven duygusudur. Günümüzde ülkemizin ve milletimizin en çok ihtiyacı olan duygular birlik, beraberlik ve karşılıklı güven duygusunun perçinlenmesidir.” şeklinde konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı Atama Daire Başkanı Muhammet Ali Asar yaptığı konuşmada ”Bu sene Kutlu Doğum Temasına dört sebeple dört yaramıza  çare bulmak dört derdimize Muhammed-ül Emin’den ve onun hayatından deva bulmak istiyor.  Bugün insanlık olarak küresel ölçekte güven bunalımı yaşıyoruz. İnsan insana güvenmiyor. Dost dosta, kardeş kardeşe, komşu komşuya güvenini kaybetti. Çevre ve Tabiat güvenliği de kaybolmaya başlamıştır. Ahlak ve hukuk tanımayan karanlık ve kuralsız savaşların pençesinde İslam Coğrafyası güvenini kaybetmiştir. Ve 15 Temmuz darbe girişimi toplumsal güvenimizi zedelemiştir. Her alanda güven duygusunun tekrar oluşabilmesi için sevgili Peygamberimizin yolunda ilerlemeli, Hazreti Muhammed’in insanlığa getirdiği mesajlarla tanıştırılmasını sağlamalıyız “dedi.

Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut yaptığı konuşmasında” Güven, toplumu bir arada tutan en önemli sermayedir. Ekonomik istikrar, toplumsal huzur, sosyal dayanışma ancak güven ile mümkündür. Gerek fert, gerek toplum için güven meselesi çok önemlidir. Bu önem hayatın her alanında kendini hissettirir. Toplumda güvenin oluşması aileden başlar, sokakla devam eder, şehirlerde büyür ve ülke içinde asayiş, emniyet ve adalet olarak tecelli eder.” dedi.

Program Kalaba İmam Hatip Ortaokulu ve Muhsin Yazıcıoğlu İmam Hatip Ortaokulu’nun ortaklaşa hazırladıkları sinevizyon gösterisi ile devam etti.

Kalaba İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Bülent Baygör tarafından hazırlanan ilahi korosu, iki solo ve koronun seslendirdiği iki ilahi ile programa renk kattı ardından Muhsin Yazıcıoğlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Kübra Yıldırım “Yağmur” isimli şiiri seslendirdi.

Kalaba İmam Hatıp Ortaokulu Türkçe Öğretmeni  Zakire İstek tarafından hazırlanan oratoryonun ardından aynı okulun öğrencisi Dilay Tanrıverdi “DUA “ isimli şiiri seslendirdi.

Program Keçiören ilçesi İmam Hatip Okulları arasında yapılan Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma, Hafızlık ve Güzel Ezan Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrencilerimize yapılan ödül töreni ile son buldu.

 

 

 25-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-2017

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.