ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayhan IŞIK´ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü Vesilesiyle Yayınladıkları Mesaj

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayhan IŞIK´ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü Vesilesiyle Yayınladıkları Mesaj

 

 

      102. yıldönümünü iftiharla, gururla kutladığımız Çanakkale Zaferi, milletimizin birlik ve beraberlik içinde, vatan ve millet sevgisiyle yazdığı bir kahramanlık destanıdır.

      Bu vesile ile her daim şehitlerimizi minnet ve şükranla yad ediyor, aziz hatıraları önünde hürmetle eğilirken, manevi huzurlarında canları ve kanları pahasına bize bıraktıkları vatan emanetini sonsuza kadar koruyacağımıza bir kez daha söz veriyoruz.

      Zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı iman, inanç ve vatan sevgisiyle mücadele eden kahraman Türk askeri, Çanakkale’yi bir destan haline getirmiştir ve bunu dünyaya da kabul ettirmiştir.

      Çanakkale’ye bakan, kimi Bosnalı, kimi Urfalı, kimi Adıyamanlı, kimi Gürünlü, kimi Halepli, kimi Musullu, kimi Kırımlı ve elbette Anadolu’nun ve Trakya’nın her şehrinden kahramanları görecektir.

      Türk milleti Çanakkale’de elde ettiği üstün başarısı ile tüm dünyaya, bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda, karşısında hiçbir gücün duramayacağını en net şekilde göstermiştir.

      Çanakkale ruhunu kaybetmeyen bu aziz millet, 15 Temmuz’da aynı ruhla hareket etmiş ve bağımsızlığına ve demokrasisine vurulmak istenen darbeyi bertaraf etmiştir.

      Şanlı tarihi ve sayısız kahramanlık destanlarıyla dolu bu aziz millet, bundan sonraki süreçte de aynı duruşu sergileyip, kahraman atalarımızın bizlere miras bıraktığı bu toprakların kıymetini bilerek bizden sonra gelecek nesillere de aynı duruşu aşılayacaktır.

      Ve yine önümüzdeki süreçte de tıpkı 102 yıl önce Çanakkale’de olduğu gibi birlik ve dayanışma içinde aynı kararlılıkla, ülkemize istiklal ve istikbalimize sahip çıkacağız.

      Bu düşüncelerle Çanakkale Zaferinin 102. Yıl dönümünü kutluyor, ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

                “Bütün şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun“

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.