ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYHAN IŞIK´IN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYHAN IŞIK´IN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

Sevgili Öğrencilerim, Kıymetli Meslektaşlarım, Saygıdeğer Velilerim;

Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak ilk defa sizlerle, yeni eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyim.

Müdürlüğümüzün,  ‘’Öğrencilerimizin varlığı bizim en büyük gücümüz olacaktır. ’’  misyonuyla yola çıkmış bulunmaktayız. Sağlam karakterli,  insanlığın evrensel değerlerini içselleştirmiş, kaliteli birer birey yetiştirme çabası içerisinde ve bakanlığımızın amaçları doğrultusunda yeni bir eğitim-öğretim yılına daha başlıyoruz.

Sevgili Öğrenciler,

Uzun bir tatil ve dinlenme sonrasında,  okulunuza umutla ve heyecanla başlama zamanı geldi. Unutmayın ki dersleriniz için göstereceğiniz çabalar ve azim sizleri kesinlikle başarıya götürecektir. Bununla birlikte ‘’sevgi-saygı’’,‘’paylaşma’’,’’ arkadaşlık’’, ‘’aile’’ gibi değerlerimize  önem vereceğinize inanıyor, topluma yararlı birer birey olmayı amaçladığınızı gözlerinizden okumayı, davranışlarınızdan görmeyi bekliyor, hepinize başarılar diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Sizlere yürekten inanıyor ve güveniyorum.

Size emanet edilen, yeri geldiğinde emanetten öte teslim edilen çocuklarımızı koruyan ve yetiştiren; ailesini, milletini, vatanını devletini seven, sevmeyi öğreten, onlara farkındalık sağlamaya çalışan, sorumluluklarını bilen, başarılı fertler yetiştireceğinize ve hayata hazırlayacağınıza olan inancım tamdır. Gönülden başarılar diliyorum.

Kıymetli anne ve babalar,

Çocuklarımızın yetiştirilmesinde sizlerin emeği tartışılmaz bir gerçektir. Unutmayın ki sağlam bir toplumun temeli ailede atılır. Temelini sağlıklı aile ortamından alan toplumlar, nesiller boyu başarılı fertler yetiştirir. Ve yine unutmayınız ki çocuklarımızın en büyük destekçisi sizlersiniz. Çocuklarımızı sadece maddi yönden değil, manevi yönden de destekleyerek her koşulda onların yanlarında olduğunuzun kanaatindeyim. Evlatlarınız bizim çocuklarımız olarak huzurlu, emin bir eğitim-öğretim ortamında eğitimlerini sürdüreceklerdir.

                …

İnanıyorum ki; ülke olarak önümüzdeki süreçlerde büyük bir güvenle, her alanda önemli mesafeler katetmeye, yüksek  hedefler koymaya ve o hedeflere başarılı bir şekilde ulaşmaya devam edeceğiz.

Ülkemizin bu hedeflerine ulaşmasında en büyük katkıyı eğitim alanındaki müspet çalışmaların ve başarıların sağlayacağını düşünüyorum.

Eminim ki; bu başarının oluşması, büyük bir eğitim vizyonu ile eğitim camiamızdaki her katmanın büyük ve fedakar çabaları; ekonomik kültürel ve ahlaki olarak güçlü olmamızla tahakkuk edecektir. Güçlü ve iddialı olmak içinde çok çalışmak gerektiğini söylemek malumu ilam etmek olacaktır.

                Ne var ki ülkemize yönelik tehditkar planların, en çok vurmaya ve istismar etmeye çalıştığı alanların başında eğitim gelmektedir. 15 Temmuz günü darbe girişimi olarak kayıtlara geçen vak’a sonucu, bu ihanet çetelerinin eğitim ortamlarında istismar ettiği değerlerimizi, oluşan açıkları,  ülke ve millet olarak; okullarımıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, vatanımıza sahip çıkarak süratle kapatacağımıza ve Asım’ın neslini yetiştireceğimize inancımız tamdır.

Üstadın dediği gibi  “Tehlike, kudreti imtihan eder.’’  Böylelikle  demeliyiz ki;  çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği adına, bir olarak, diri olarak, alnımızın akıyla çıkmalı, daha çok çalışıp ülkemizi bu coğrafyada iddialı bir ülke konumuna getirmeliyiz.

Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal  olmak üzere, bu toprakları vatan kılan, bu günlere getiren her bir şehidimize, her bir gazimize, isimleri bilinmeyen nice kahramanlara minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

2016-2017 eğitim-öğretim yılının ülkemize, milletimize, fedakar öğretmenlerimize ve gözümüzün nuru öğrencilerimize hayırlar ve başarılar getirmesini diliyorum.

 

                                                                                                           Ayhan IŞIK

Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                

 

 

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.