ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Kılıçgil´in İkinci Dönem Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Kılıçgil´in İkinci Dönem Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Saygıdeğer Öğretmenler ve İdareciler, Değerli Veliler,

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının ikinci yarısına dinç bir şekilde ve heyecanla girmiş bulunmaktayız.

Dinlendiğinizi umut ettiğimiz bir tatilin ardından ikinci döneme merhaba diyoruz. Bütün uzun ve zor yolların atılacak ilk adımla başladığını biliyoruz. Her alanda hep daha iyisini yapma inancı içerisinde geleceğe hep birlikte kararlılıkla yürüyeceğiz.

İdareci, öğretmen ve veli olarak bizler, ülkemiz ve aziz milletimiz için gayret gösteren, inandığı değerlerden ödün vermeyen, sorumluluk bilincine sahip bireyler yetiştirmek üzere görev yaptığımızın bilincindeyiz. Topluma ve insanlığa faydalı olabilme sorumluluğumuzu eksiksiz bir şekilde yerine getirmek, maddi ve manevi değerlerimiz doğrultusunda bireyler yetiştirmek öğrencilerimize kaliteli bir eğitim sunmak, bizlere emanet edilen evlatlarımızı geleceğe hazırlamak bizim öncelikli hedefimizdir. Büyük ve güçlü Türkiye’nin yarınları için çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek zorundayız. Bunun için de eğitim, hepimiz için hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer almalıdır.

İnsan yetiştirme sorumluluğuna sahip herkesin, geleceğin mimarlarını yetiştirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin omuzlarındaki yükün ne kadar büyük olduğunu bilip “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” şuuru ile hareket etmesi gerekir. Veli olarak da bu mesuliyetin farkında olup çocuklarımız için göstereceğimiz hassasiyet büyük önem taşımaktadır. Allah’ın emaneti olan yavrularımızla yakından ilgilenmeniz, onlardan sevginizi eksik etmemeniz, okulları ve öğretmenleriyle sürekli irtibat içinde olmanız, çocuklarımızın kendisine, ailesine, çevresine, vatanına ve tüm insanlığa faydalı olmalarını sağlayacaktır. Çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirebilirsek yarınlarımız o kadar parlak olacaktır. Çünkü en önemli yatırım, insana yapılan yatırımdır.

Sevgili öğrenciler, daha mutlu bir gelecek için her zaman sizin yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim. İkinci dönemin toparlanmak ve başarınızı artırmak için bir fırsat olduğunu unutmayınız. Daha çok okumanız, planlı ve düzenli bir şekilde çalışmaya devam etmeniz bizleri ve ailenizi mutlu edecektir. Sizlerden beklentimiz, derslerinize sımsıkı sarılmanız ve belirlediğiniz hedefe ulaşmak için gayret göstermenizdir.

Bu duygu ve düşünceler içinde ikinci dönemin hepimiz için hayırlı olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

 

Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mustafa KILIÇGİL

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.