ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Dönem Sonu Mesajı

          2014-2015 Eğitim Öğretim yılının birinci döneminin sonunda sizlere seslenebilmenin mutluluğu ile dönem boyunca gösterdiğiniz emeğe teşekkür ederim. Oldukça yoğun ve zevkli bir çalışma döneminden sonra sorumlulukları yerine getirmenin huzuru içinde, bir eğitim öğretim döneminin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Dönem Sonu Mesajı

 

 

            Sevgili Öğrenciler,
            Başarıya ulaşmak, başarılı olmak için sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma zorunluluğu vardır. Bunların tamamı vazgeçilmez öneme sahiptir, ancak hepsi bir arada olduğunda başarı kaçınılmazdır. Başarılı olmanın belki de en önemli aşaması kendine güvendir

            Artık tatil zamanı. Bu tatili en iyi şekilde değerlendirmenizi diliyorum. Bol bol dinlenin.Ancak dinlenmek ne kadar güzel olursa olsun zaman zaman küçük hatırlatmalar yapmak, geleceğinizde kendinize çizeceğiniz aydınlık yollar için size yol gösterici olacaktır. Yakın gelecekte bu ülkede söz sahibi olacak ve ülkemiz sizin yaptığınız başarılı çalışmalarla dünyanın saygın ülkeleri arasında hak ettiği yeri alacaktır.

Saygıdeğer Meslektaşlarım;
           Biliyoruz ki geleceğimizi şekillendirmeye aday çocuklarımızı, çağın gereklerine uygun olarak yetiştirmek amacıyla, her dönem olduğu gibi bu dönem de büyük emekler sarf ettiniz.

 Bugün sınıflarımızda sizlerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmayı bekleyen öğrenciler, yarın ülkemizi daha iyi seviyelere çıkarabilmek için bayrağı hepimizden teslim alacaktır.
            Unutmayınız ki eğitim, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini düşününüz.
            Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması ve aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz.
            Değerli Veliler,
            Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Çocuklarınızın başarısızlığını problem yapmayın, başarılarını da abartmayın. Karnenin bir sonuç olduğunu unutmayın. Problemlerinizi bir aile sıcaklığı içinde çözmek, çocuklarınızın başarısını hep beraber paylaşmak en büyük arzumuzdur. Yüksek notlar ders başarısı hakkında bilgi verse de hayatta mutlu ve başarılı olmak için yeterli olmayabilir. Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken doğrudan notlara odaklanmak yerine çocuğun özelliklerini fark etmeye, onların eksiklerini ve gerçekten neye ihtiyacı olduğunu belirlemeye çalışınız.
            Bu vesileyle, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Tüm meslektaşlarıma, bir dönem boyunca yararlı ve fedakâr çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

                                                                                                       

                                                                                                                                                                                                                       Mustafa KILIÇGİL          

Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.