ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören Çocuk Dostu Şehir Ankara Uygulamaları 2016-2017 Eğitim Yılı 1. Dönem Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Keçiören Çocuk Dostu Şehir Ankara Uygulamaları 2016-2017 Eğitim Yılı 1. Dönem Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

        İlçemiz İlk ve Ortaokul Çocuk Dostu Şehir Ankara Uygulamaları okul temsilcileri ile ‘2016-2017 Eylem Planı, Öğrenci Güvenliği ve Sağlığı, Çevre ve Tarih Bilinci’ konulu toplantı 17/01/2017 Salı günü Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirildi.

        Toplantıya Şube Müdürü Akif BULUT, Çocuk Dostu Şehir Ankara uygulamaları İl koordinatörü Semiha Seda MUĞLU, Keçiören Proje Koordinatörleri Cihan Altınsoy ADA ve Kadir Hakan GÖREN ile ilkokul ve ortaokul Çocuk Dostu Şehir Ankara uygulamaları temsilcileri katıldı. Toplantı Şube Müdürü Akif Bulut’un konuşması ile başladı. Akif BULUT konuşmasında; Çocuk Dostu Şehir Dostu Ankara uygulamalarının Ankara Valiliğinin bir projesi olarak 2011 yılında UNİCEF’e yaptığı başvuru ile başladığını; konu ile ilgili kamu kurum ve kuruluşları, gönüllü sivil toplum örgütleri ve üniversitelerin temsilcilerinin katılımı ile çocuklar adına yapılan tüm çalışmaların bir şemsiye altında toplanması amaçlandığını, Ankara Valiliğince çocuklar için ve çocuklarla birlikte çocuk sorunlarının çözümüne yönelik ve çocuk hakları kültürüne dayalı bir çocukluğun yaşanacağı; çocukların talep, ihtiyaç ve önceliklerinin kamu politikalarının ve uygulamalarının ayrılmaz bir parçası haline geldiği bir Ankara oluşturmak için hayata geçirildiğini, eylem planının bilinç ve öz güven, güvenlik, işbirliği, sağlık ve çevre temalarından oluştuğunu ve çalışmaların bu temalar dikkate alınarak yapılmasının önemli olduğunu vurguladı.

        Daha sonra; Proje Koordinatörleri Cihan Altınsoy ADA ile Kadir Hakan GÖREN katılımcılara 2016-2017 eğitim yılı eylem planında birinci dönemin değerlendirilmesi, ikinci dönemin planlanması, yapılması planlanan ilk yardım konulu seminer ve yapılan saha çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Toplantıya soru-cevap bölümü ve dilek temennilerle son verildi.

 

25-01-2017

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.