ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil´in 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil´in 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

       Öğretmen, kültürümüzde ve inançlarımızda ayrı bir öneme sahiptir. Çünkü ilk emri “oku” olan bir medeniyetin mensuplarıyız. Öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı olan nesillerimizin emanetçileridir. Onlar dünyanın en kutsal ve aynı zamanda en zor vazifesini yerine getirmektedirler. Bu yüzden milletimiz, kendini mesleğine gönülden adayan tüm öğretmenlerimize içten bir sevgi, saygı, muhabbet ve şükranla doludur.

       Atatürk, öğretmenlerimizin önemini “Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” diyerek belirtmiştir. Geleceğimizi, bugün verdiği emeklerle en güzel şekilde inşa edecek olan öğretmenlerimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Belirlenen hedeflerimize ulaşmak için öğretmenlerimizin göstereceği çaba çok büyük bir önem arzetmektedir. Ülkemizi daha ileri seviyelere ulaştıracak olan yeni nesil azimli ve fedakar öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecektir.

       24 Kasım 1928 tarihinde, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik ünvanının verilmesinin anısına bu şerefli mesleğin temsilcilerini ayrı ayrı tebrik ediyor, tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

 

       Bu onurlu mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize başarılar diliyor, emekli öğretmenlerimize de şükranlarımı sunuyorum. 

                                                                                                                            Mustafa Kılıçgil

                                                                                                                              Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.