ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ayhan IŞIK’ ın 2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılının I. Kanaat Dönemi’nin Sona Ermesi Münasebetiyle Yayınladığı Mesaj

Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ayhan IŞIK’ ın 2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılının I. Kanaat Dönemi’nin Sona Ermesi Münasebetiyle Yayınladığı Mesaj

Eğitim ve öğretim sürekli yenilenmeyi, gelişmeyi, öğretmeninden öğrencisine kadar herkesi değişimin takipçisi olmayı zorunlu kılan ve her dönemde önceliğini koruyan dinamik bir alandır.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi yarınlara en iyi bir şekilde hazırlayabilmemizin yolu, okullarımıza kaliteli bir eğitim-öğretim süreci yaşatmaktan geçmektedir. Çocuklarımızın her biri parlak geleceğimizin istikrarlı ve huzurlu bir Türkiye’nin habercisidir.

Kıymetli Meslektaşlarım,

2016-2017 eğitim-öğretim yılının I. Kanaat döneminin şu son saatlerinde geride bıraktığımız bu dönemin bir iç değerlendirmesini hatta hesaplaşmasını kendimize ve mesleğimize bakan yönüyle yapmaktayız. Kalbimizden yüzümüze yansıyan hüzünlü ancak bir o kadar da huzurlu ve umutlu bir tebessüm var. Şu sorular aklımızda ve hatırımızda hep olanlar(mı)dır?

-Kutsal mesleğimiz öğretmenliğimizin en önemli hususu olan öğrencilerimize ve topluma örnek olmayı becerebildik mi?

-Mesaimizin her saatini verimli geçirebildik mi?

-Konumumuz ve görevimiz itibariyle bize düşen tüm sorumlulukları yerine getirebildik mi?

-Her insanın yaratılışından gelen potansiyeli geliştirebildik mi?

-Her öğrencimizin gönlünde, gözlerinde olabildik mi?

-Tüm öğrencilerimize sahip çıkabildik mi?

-Hiçbir ayrım yapmadan fırsat ve imkân eşitliği sunabildik mi?

-Başarısızlığın sebebi olan mazeretlere sığınmadan bu dönemi verimli ve etkin geçirebildik mi?

-Fedakârlıklarda yarışabildik mi?

-Sevgiyi, saygıyı, sevilmeyi, insanlığı, umutlu olmayı ve umutlarımızı asla yitirmememiz gerektiğini kendimize sorduk mu?

Daha nice sorular…

Şöyle bir ifadenin bizleri en doğru neticeye ulaştıracağı kanaatindeyim.

Fatih Sultan Mehmet der ki:“ Muallim çok iyi bir mizaca ve karaktere sahip olacak, çocukları eğitmek için gayret gösterecek, görevini ağır bulup sevmezlik etmeyecek, çocukların bilmedikleri konuları, dersleri güzellik ve yumuşaklıkla anlatacaktır.“

Değerli Anne ve Babalar;

Çocuklarımız ve sizler heyecan içinde ara karneleri bekliyorsunuz ancak dikkat! Önemli olan karne heyecanını karne sendromuna çevirmemektir. Karne almak çocuklarımıza tatilin geldiğini çağrıştırmalıdır. Tatil zamanı birlikte vakit geçirebileceğiniz, çocuğunuzun yeni döneme enerji depolaması için bir olanak görün.

Özellikle yarıyıl tatilinde öğrencilerimizin kendini tanıması, geliştirmesi ve sosyalleşmesine katkı sağlayacak sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere yönlendirilmesini siz velilerimizden önemle rica ediyorum.

Ve Sevgili Öğrencilerimiz;

Hepinizin gözlerinden öpüyor, iyi tatiller diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm paydaşlarımıza sağlık, başarı ve iyi tatiller dilerim.

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.