ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KEÇİÖREN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN AYHAN IŞIK´IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

KEÇİÖREN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN AYHAN IŞIK´IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Malazgirt Zaferiyle kapılarını açmış olduğumuz bu coğrafya,  yine 95 yıl önce Ağustos ayında zor şartlarda kazanılan bir zaferle Anadolu’nun Türk yurdu olduğunu bir kez daha düşmana göstermiştir. 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. Yıldönümünü kutlarken;  Malazgirt, Çanakkale ve Büyük Taarruz ruhunun artarak yediden yetmişe milletimizin içinde var olduğunu 15 Temmuzda  bu coğrafyada emelleri olanlar  bir kez daha görmüştür.

Nasıl ki 1071 Malazgirt Zaferi 1075’te kurulacak olan Türkiye Selçuklularının müjdecisi olmuşsa 30 Ağustos Zaferi de genç Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin müjdecisi olmuştur.

30 Ağustos’ta “Ya İstiklal Ya Ölüm” tercihiyle baş başa bırakılan bu milletin; fakr u zaruret içerisinde neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin açık ispatıdır.

Bu vesileyle bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve dava arkadaşlarını minnetle yâd ediyor tüm şehitlerimize ve vefat eden gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun.

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.