ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören’deki Sınıflar Yetim Kardeşleri İle Birlikte El Ele

Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “İHH Yetim Kardeş Projesi” kapsamında resmi okul müdürlerine yönelik toplantı düzenlendi.
Keçiören’deki Sınıflar Yetim Kardeşleri İle Birlikte El Ele

İHH Yetim Kardeş Projesi çerçevesinde ilçemiz genelinde bulunan resmi okulların müdürlerini bilgilendirmek amacıyla Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Özel, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri İsmail Küçük, Hacı Arslan Atman, Selami İskender, Abdurrahman Uzunoğlu, Ali Kurt ve okul müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Mustafa Özel, projenin amacı ve kapsamı hakkında okul müdürlerine bilgi aktarımında bulundu. Ardından şube müdürlerimiz İsmail Küçük, Hacı Arslan Atman, Selami İskender ve Abdurrahman Uzunoğlu projenin detayları ve okullarımızda uygulanması hakkında konuşmalar yaptılar.Okul müdürlerinin konu ile ilgili sorularını yanıtlayıp çözüm önerileri sundular.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Uzunoğlu yaptığı konuşmada, projenin çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren yardımsever ve duyarlı bireyler olarak yetiştirebilmeyi hedeflediğini belirtti. Proje çerçevesinde başka ülkelerde ve Türkiye’deki yetim kalmış çocuklara kardeş olma yarışına 81 vilayetimizden binlerce okulun ve onbinlerce öğrencimizin katıldığını ifade etti.

Gönüllülük esasına dayanan projeye Bakanlığımızın da ortak olduğunu belirten Uzunoğlu, dünyanın hemen her ülkesindeki yetim çocuklara yardım edildiğini söyledi. Ayrıca dünya genelinde 200.000 kadar yetim çocuğun olduğunu, her yıl bu sayıya 3000 kadar çocuk eklendiğini ve bu çocukların organ mafyalarının, çocuk tacirlerinin ağlarına düştüğünü vurgulayarak bu kampanyanın tamamen insani bir değer üzerine kurulduğunu belirtti.

Okul müdürlerinin de bu kampanya kapsamında gönüllü olarak koordinatörlük yapacak bir müdür yardımcısı belirlemelerini ve projeye katılan sınıfların da tamamen gönüllülük esasına göre çalışacaklarını söyledi.

Uzunoğlu konuşmasına “İyiliğin azı veya çoğu yoktur.Bizim Amacımız iyilik yapmaya, yardımlaşma duygusuna, gelecekte kendi hayatlarını kurarken başka insanların hayatlarını mahvetmemeye yönelik çalışmaların içinde bulunmaktır.” Diyerek devam etti. Sonrasında “Dünyada artık ahlaki değerleri sağlam olan nesillere ihtiyaç var.Bizim öncelikle geçmişin ve geleceğine sahip çıkabilecek iyi nesiller yetiştirmemiz gerekiyor.” mesajını verdi.  

 

Toplantı, okul müdürlerinin konu ile ilgili sorularına yer verilmesinin ardından sona erdi.

04-12-201504-12-201504-12-201504-12-201504-12-201504-12-201504-12-201504-12-201504-12-201504-12-201504-12-2015

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.