ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Zahid Kotku´yu Anma Programı Düzenlendi

"Gönül Dünyamızı Aydınlatanlar, Çağımıza Işık Tutanlar" projesi kapsamında Keçiören Kaymakamlığı, Keçiören Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde hazırlanan Mehmet Zahid Kotku Hazretlerini anma programı Neşet Ertaş Kültür Merkezinde yapıldı.
Mehmet Zahid Kotku´yu Anma Programı Düzenlendi

Çağımızın insanlarının yetişmesinde emek veren, insanlarımızın gönül dünyalarına ışık tutan, milletimizin inanç ve değerlerine uygun olarak yetişmelerine rehberlik ve klavuzluk eden değerlerimizin sahip çıkılması maksadıyla ilçemiz okullarından gelen 850 öğrencimize Mehmet Zahid Kotku Hazretlerini anlatması için, ülkemizin yetiştirdiği değerli devlet adamı ve eski bakan Recai KUTAN konuşmacı olarak katıldı. Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KILIÇGİL, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer ÇOKTAN, Keçiören Müftüsü İhsan İlhan, şube müdürleri, okullardan idareci, öğretmen ve öğrenciler hazır bulundu. Kur’an tilaveti ile başlayan programda Mehmet Zahid Kotku hazretlerinin hayatının anlatıldığı bir sinevizyon gösterisi yapıldı.

Programda açış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KILIÇGİL, manevi dünyamızın değerlerini yaşatan birbirinden kıymetli şahsiyetlerden biri de Mehmet Zahid Kotku Hazretlerinin olduğunu, bize vermek istedikleri mesajları unutmamak, gençlerimize bu mesajları iletmek ve hayatımıza tatbik etmek adına bu programı düzenlediklerini ve yeryüzünün öğretmeni olmak için gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir sözleriyle konuşmasını tamamladı. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK ve İlçe Kaymakamı Nusret DİRİM´de konuşmalarını yaptıktan sonra Recai KUTAN, Mehmet Zahid Kotku Hazretleriyle ilgili olarak hatıralarını ve nasıl bir şahsiyet olduğunu salondakilere anlattı. Program aşure dağıtımıyla sona erdi.

 

mehmet zahidmehmet zahidmehmet zahidmehmet zahidmehmet zahidmehmet zahidmehmet zahidmehmet zahid 

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.