ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü KILIÇGİL, Etlik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Öğretmen Oldu

Milli Eğitim Müdürü  KILIÇGİL, Etlik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Öğretmen Oldu

İMAM HATİP LİSESİ’NDE OKUMAK İSTERDİM!

Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KILIÇGİL Etlik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Öğretmen Oldu.

Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Bir Günlük Hayat Bilgisi Öğretmenim Olur musun” projesi kapsamında üçüncüsü düzenlenen etkinliğin konuğu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KILIÇGİL oldu.  Etlik Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda öğrencileriyle buluşan Mustafa KILIÇGİL hayatıyla ilgili samimi itiraflarda bulundu.

Beş erkek bir kız kardeşi ile kalabalık bir aile olduklarını belirten KILIÇGİL, bir köy ortamında zor şartlar altında, kısıtlı maddi imkanlarla yetiştiğini anlattı. Zor yıllardı diyen KILIÇGİL, yirmi bir yaşındayken 2 Nisan 1985’te Ağrı’da öğretmen olarak göreve başladığını ifade etti.

Sıradan bir ülkenin sıradan insanları değilsiniz diye konuşan KILIÇGİL, İmam Hatip Liselerinin sadece imam ya da hatip yetiştirmediklerini, İmam Hatip Liselerinin bir ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Bu yoğun tempoda kitap okuyabiliyor musunuz sorusuna Mustafa KILIÇGİL, Kitap ve şiir okumayı çok sevdiğini, her gece yatmadan önce yarım saat kitap okumaya çalıştığını ve düzenli olarak takip ettiği dergiler var diyerek yanıtladı. “Tarikatlar ve Medreseler” ile Nurettin TOPÇU’nun “Türkiye’nin Maarif Davası” adlı kitaplarını okumakta olduğunu söyledi.

Gençlik yıllarınıza dönme şansınız olsaydı neyi değiştirirdiniz diye soran öğrenciye İmam Hatipte okumak isterdim diyen KILIÇGİL: “ Doğruluk ve dürüstlük üzerine bir yaşam kurun, inanç ve değerlerinize uygun yaşayın, mutlaka çalışkan biri olun. Memleketin size ihtiyacı var. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN da İmam Hatip mezunu ve ülkeyi çok iyi bir şekilde yönetiyor dolayısıyla şartlar şimdi çok iyi, her şey sizin lehinize. Eğer yol haritanızdan giderseniz sizi mutlu bir son bekliyor.”dedi.

 

etlik ihl hayat bilgisietlik ihl hayat bilgisietlik ihl hayat bilgisietlik ihl hayat bilgisietlik ihl hayat bilgisietlik ihl hayat bilgisietlik ihl hayat bilgisietlik ihl hayat bilgisietlik ihl hayat bilgisietlik ihl hayat bilgisietlik ihl hayat bilgisietlik ihl hayat bilgisietlik ihl hayat bilgisietlik ihl hayat bilgisietlik ihl hayat bilgisietlik ihl hayat bilgisietlik ihl hayat bilgisietlik ihl hayat bilgisietlik ihl hayat bilgisi

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.