ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ayhan IŞIK’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

“Zillet içinde yaşamaktansa, izzetimizle ölümü tercih ederiz.”
Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ayhan IŞIK’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Köklerini aziz milletimizin inancı, ezeli kahramanlığı ve ebediyete kadar diri kalacak birlik ve beraberliği yanında, bitmeyen azim ve fedakârlığın oluşturduğu asırlık çınar Türkiye Cumhuriyetimizin 94. Kuruluş yıldönümüne ulaşmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Cumhuriyet milletimizin bütünüyle, büyük bir azim ve iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir.

Düşünün! Gözümüzün önünde canlanan o resim karesini…

Bozkırın ortasında, kağnı arabasının üzerinde çocuklar ellerinde ay yıldızlı bayrağımız… yokluk ve yoksulluk içinde savaş yorgunu köylümüz, vatandaşımız, ak sakallı dedelerimiz, elleri nasırlı nur yüzlü analarımız…

Düşünün!

“Zillet içinde yaşamaktansa, izzetimizle ölümü tercih ederiz.” Mantığından hareketle bağımsızlık için hayatını hiçe sayıp, ülkemizi işgal etmek isteyen düşmana karşı canla başla mücadele etmiş bir millet.

Ne mutlu bizlere ki bu milletin bir ferdi ve bu cennet vatanın birer evladıyız.

Sevgili Gençler,

Unutulmamalıdır ki esarete haykırış Türk Milleti’nin şanındandır. Anadolu bozkırlarında alevlenen bağımsızlık ateşimiz, siz gençlerimiz sayesinde yanmaya devam edecektir. Tarihe karşı görev sorumluluğumuzun olduğunu asla aklınızdan çıkarmayınız.

Anadolu’da bir güneş gibi 94 yıldır süregelen bu yükseliş, aynı zamanda tüm dünya mağdur ve mazlumlarına da umut olmaktadır.

Bizi aydınlık geleceğimize taşıyan bu inançla, Cumhuriyetimizin 94. Kuruluş yıl dönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum. Bu anlamlı günde başta Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla bizlerin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

 

Ayhan IŞIK

Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.