ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüzün Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüzün Öğretmenler Günü Mesajı

 Her defasında olduğu gibi bu defa da Öğretmenler Günü’nde kendime aynı soruyu bir daha sordum.

 Şu anda istediğin meslek sana verilecek olsa, hangi mesleği tercih edersin?

 Cevabım yine aynı oldu:

 -Öğretmenlik mesleğini tercih ederim! 

 Bilmem siz nasıl bakarsınız bu bakışa?  

 Bu şekilde düşünürken bakıyorum ki, değerlendirmelerimin özünde beni etkileyen gerçek hep aynıdır. Ve bu kanaatlerim yıllardır değişmezlerimdir.

 Öğretmenlik; insanlık tarihinin maddi bir ölçütü olmayan ölümsüz mesleğidir. Her işi bilen, her işi yapan bilgi deposu olmak yerine; bilgi kaynaklarını öğreten, yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran bir kişidir öğretmen. Öyle ki; mesleğimiz herşeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir.

 Bir nesil, babadan anneden fazla öğretmenlerimize teslim edilmekte, öğretmenin vereceği eğitim öğretimle zihinlerde doğru düşünce ve sağlam inanç oluşmaktadır. Görevinin şuurunda olan öğretmen; bir değil, beş değil belki binlerce gencin doğru düşünüp doğru inanmasına, sağlam değerlendirme yapmasına sebep olmaktadır. Görevini layıkıyla tam yapan öğretmen hem aranan adamdır hem de aranan adamı yetiştiren adamdır.

 Öğretmenlikte, her yetişen nesle doğru bilgi ve sağlam inanç vermekle geçen hayat, tam değerini bulmakta ve gayesine ermektedir.

 Sevgi dolu bir öğretmen ışık demektir. Öğrenciler onu arar, onu sorar. Unutmayınız; kelebeklerin ışığa koştuğu gibi, çocuk yürekleri, genç kalpler sevgiye koşar.Bunun için sevgiyi sunanın sevgiyi hak etmesi gerekir. En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir.

 Bu düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde gelecek nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü gönülden tebrik ederim. Emekli öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu günler diliyor, ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi ve şehit öğretmenlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum.

 Ayhan IŞIK

   İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.