ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ İRADE VE MİLLİ DİRENİŞ GÜNÜ 15 TEMMUZ....

MİLLİ İRADE VE MİLLİ DİRENİŞ GÜNÜ 15 TEMMUZ....

            Tarihi altın sayfalarla dolu bu millet 15 Temmuz 2016 tarihinde yeni bir sayfa daha açmıştır. 15 Temmuz 2016 ´da darbe görünümlü işgal hareketine karşı; " Ziilet içnde yaşamaktansa izzetimizle ölümü tercih ederiz" diyen milletimizin kahraman evlatları ,7 ´den 70´e demir yığınları önüne "Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var " diyerek atlayıp,Çanakkale ruhu ile bu işgal girişimini durdurmuştur.

            Bizlere acı gelen, bu milletin evlatlarını "Altın Nesil" yetiştirceğiz düşüncesi ile ailelerinden koparıp,işgalci güçlere hizmet eden  kendi milletini bombalayan katil bir nesil yetiştirenlerin, bizlerden olması ve bizlerin bütün kutsal değerlerini kullanmasıydı.

            26 Ağustos 1071 tarihinde Malazgirt Ovasında Ordusuna hitap ederken; "Ben sizin gibi bir neferim" diye Sultan Alp Arslan gibi liderlere sahip olan bu millet ve milleti ile hem hal olup milletine sırtını dayayan liderler ve liderlikler olduğu sürece her türlü işgal girişimi akım kalacaktır."Tarihi bilmeyenin coğrafyasını başkası çizer" mantığından hareketlede 15 Temmuz´ u milletimiz unutmayacak, unutturmayacak ve ecdadının hakiki varisleri olduklarını birkez daha gösterecektir.

           Biz Eğitimciler ; geleceğimizin temnatı olan gençlerimizi , milli ve manevi değerlerle yoğrulmuş , Cumhuriyet değerlerini ve demokrasiyi özümsemiş geleceğe emin adımlarla ilerleyen, ufku değil, ufkun arkasınıda görüp millete karşı kurulan kumpaslara karşı uyanık olan, aklını kiraya veren değil ,aklı ile hakkı ve hakikati bulan bireyler olarak yetiştirip,ülkesinin ve mazlum milletlerin umudu olmalarını sağlamaktır.

           Bu duygularla başta 15 Temmuz Şehitleri olmak üzere ülkemizin birlik ve beraberliğiiçin şehit olan tüm şehitlerimizi rahmet ,minnet ve şükranla anıyor, Gazilerimize sağlık dilerken tüm şehit ailelerinede Rabbimden sabr-ı cemil niyaz ederim.

 

                                                                                                                                            Ayhan IŞIK

                                                                                                                              Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü

        

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.