ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ve Keçiören Belediyesi işbirliğiyle yapılan Aliya İzzetbegoviç´i Anma Anlama projesiyle açılan yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz ve öğretmenleri Bosna´da...

Ankara´nın Keçiören Belediyesi tarafından ilçedeki okullarda düzenlenen "Aliya İzzetbegoviç´i anmak ve anlamak" temalı resim, kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler, Bosna Hersek´in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç´in Saraybosna´daki kabrini ziyaret etti.
Müdürlüğümüz ve Keçiören Belediyesi işbirliğiyle yapılan Aliya İzzetbegoviç´i Anma Anlama projesiyle açılan yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz ve öğretmenleri Bosna´da...

Keçiören Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin yanı sıra öğretmen ve öğrencilerden oluşan heyet, İzzetbegoviç´in kabrinin bulunduğu Kovaçi Şehitliği´ni ziyaret ederek dua etti.

Keçiören Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü Mustafa Araç, burada yaptığı açıklamada, Bosna Hersek´in Gorajde şehri ile "kardeş belediye" olduklarını belirterek bu yıl ilk kez düzenledikleri bu gezi, geleneksel hale dönüştürmeyi planladıklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt da ziyareti, öğrencilere Bosna Hersek´i ve Aliya İzzetbegoviç´i yerinde tanıtmak ve anlatmak için gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başlattıkları Çağımızı Aydınlatan Değerler Projesi kapsamında, Keçiören Belediyesi ile "Aliya İzzetbegoviç´i anmak ve anlamak" temalı yarışma düzenlediklerini, bununla gençlere tarih bilinci kazandırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Yarışmada dereceye girerek Bosna Hersek´e gelen öğrencilerden Nisanur Madak, "Bildiğimiz ama hiç görmediğimiz kardeş ülkemize geldik. Burasını tanımaktan çok mutlu ve gururluyum" ifadesini kullandı.

 

Heyet, Bosna Hersek ziyareti kapsamında Gorajde şehrini ziyaret ederek burada temaslarda bulunacak

17092015-1

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.