ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Norm Fazlası Öğretmenlerle Toplantı Düzenlendi

Norm Fazlası Öğretmenlerle Toplantı Düzenlendi

2017-2018 eğitim öğretim yılı itibariyle ve öncesinde ilçemizde norm fazlası durumuna düşen öğretmenlerimizle toplantı gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan IŞIK, “Bizler; toplumu yönlendiren, toplumun geleceğini şekillendiren bir mesleği icra ediyoruz. Dolayısıyla ağzımızdan çıkan her söz, attığımız her adımla rol model olmak zorundayız.” diyerek mevcut durumda hala ilçenin kadrolu öğretmenleri durumundaki öğretmenlerimizle hiçbir dersin boş geçmemesi adına birlikte hareket etmek istediklerini belirtti.

Ayhan IŞIK’ın açılış konuşmasının ardından kürsüye geçen İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman UZUNOĞLU, Keçiören’de görev yapan öğretmenlere dair sayısal veriler paylaşarak 7704 kadrolu öğretmenimizin içerisinde norm fazlası olan öğretmen sayısının 653 olduğunu belirtti. Norm fazlası olan bu öğretmenlerden 332’si ilçe içinde görevlendirilirken 32’sinın ilçe dışında, 76’sının Bakanlıkta, 22’sinin ise yurtdışında görevde olduklarını açıkladı. Norm puan hesaplamasına göre sıralamayla yapılan bu görevlendirmelerde felsefe gibi bazı branşlarda ihtiyaç hasıl olmadığını belirtirken birçok branşta tüm öğretmenlerin mümkün mertebe evlerinin yakınındaki okullarda görevlendirildiklerini vurguladı. Görevlendirmelerin tamamen şeffaf bir biçimde yapıldığının altını çizen Abdurrahman UZUNOĞLU, norm fazlası öğretmenler dururken ücretli öğretmen görevlendirmenin etik olmadığını belirtti.

Abdurrahman UZUNOĞLU’nun ardından söz alan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Faruk ARSLAN ise Keçiören’de yapılmakta olan yeni okulların ve dersliklerin müjdesini norm fazlası öğretmenlerle paylaşarak toplantıyı sonlandırdı.

 

17-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-2017

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.