ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerimize Yönelik Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursları Başlatıldı…

 “Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Projesi” çerçevesinde İlçemizde görev yapan Okul Müdürlerine yönelik 1. Kademe Kursları Kalaba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açıldı.
Okul Müdürlerimize Yönelik Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursları Başlatıldı…

İl Milli eğitim Müdürlüğü tarafından, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi ile işbirliği içinde düzenlenen, 02-06 Şubat  2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan kursun açılışına, MEB Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik, MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt , Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, İl MEM Şube Müdürü Hüseyin Yurtoğlu, ve İlçe MEM Şube Müdürleri katıldılar.

Törende açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Mustafa Kılıçgil; Keçiören ilçesinde mevcut bulunan öğrenci, öğretmen sayıları ve nüfus yoğunluğunu rakamlarla ifade etti. Keçiören Belediyesi ile işbirliği içinde derslik sayılarının arttırılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini belirterek, yöneticilik konusunda bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

MEB Müsteşar Yardımcısı Salih ÇELİK, okur - yazarlık oranlarının arttırılmasında yönelik, Bakanlık olarak yürütülen projlere değinerek, özellikle “Haydi Kızlar Okula Kampanyası” gibi çalışmalarla bu oranın ülkemizde %95’lere kadar yükseltildiğini belirtti. "Hayat Boyu Öğrenme" kavramının bizim kültürümüzde “beşikten mezara kadar ilim tahsil et”  kavramıyla örtüştüğünü söyleyerek, eğitimin tüm insanlar için her yaşta önemine değindi.

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu; 851 bin öğretmen kadromuzla geniş bir eğitim ailesi olduğumuzu ve Bakanlık olarak işini iyi yapan ancak reklamını yapamayan bir kurum olduğumuzu söyledi. Bakanlık, İl, İlçe ve Okul yöneticileri olarak, sabah evinden çıkan bir öğrencinin okula gelişinden evine dönüşüne kadar geçen süreçteki tüm yaşadıklarının sorumluluğunu üzerimizde görerek, ona göre çalışmak zorunda olduğumuzu ve bu sorumluluğun gereklerini hakkıyla yerine getirdiğimizin altını çizdi. Eğitim faaliyetinin bu sorumluluğun ağır yükünü bize hatırlatmada faydalı olacağına inandığını söyledi.

İl MEM Müdürü Erol Bozkurt, son bir yılda il çapında yöneticilerin nerdeyse tamamına yakınının değiştirildiğini ya da yer değiştirdiğini, buna rağmen herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını ve yeni kadroyla uyumlu bir çalışma sürecine girildiğini söyledi.  

Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim ise, eğitimde “emir - komuta, hizaya sokma, kalıba sokma” yerine öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre yönlendirilerek geliştirilmelerini esas alan bir yöneticilik anlayışının hakim olması gerektiğini vurguladı.

Konuşmacılar kursun katılımcılara faydalı olması dileğinde bulunarak yönetim konusundaki bilgi ve tecrübelerini paylaştılar.

Göreve yeni başlayan ve görev süresi uzatılan okul müdürlerimize öğretim liderliği, toplantı ve zaman yönetimi, okul yöneticiliği, iletişim ve okul çevre ilişkileri, protokol konuları, yönetsel ve mesleki etik, çatışma ve stres yönetimi gibi konularda çeşitli üniversitelerden hocalar, maarif müfettişleri ve İlçe MEM Müdürlüğü ve bakanlık yöneticileri tarafından bilgiler verilecek.

eğitim yönetimieğitim yönetimieğitim yönetimieğitim yönetimieğitim yönetimieğitim yönetimieğitim yönetimieğitim yönetimieğitim yönetimieğitim yönetimieğitim yönetimieğitim yönetimieğitim yönetimieğitim yönetimieğitim yönetimieğitim yönetimieğitim yönetimieğitim yönetimieğitim yönetimi

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.