ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerine Stratejik Plan Bilgilendirme toplantısı Yapıldı.

Okul Müdürlerine Stratejik Plan Bilgilendirme toplantısı Yapıldı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Kılıçgil, Şube Müdürlerimiz Abdurrahman Uzunoğlu, Mustafa Özel, Hacı Arslan Atman, İsmail Küçük Hilmi Karaot ve Tüm Okul Müdürleri katıldılar.
Okul Müdürlerine Stratejik Plan Bilgilendirme toplantısı Yapıldı.

Toplantıda konuşmacılar;

Hızla gelişen dünyamızda yönetim, klasik yönetim anlayışından modern yönetim anlayışına doğru gitmektedir. Yapılması planlanan çalışmaların nasıl, ne zaman, kim tarafından ve neden yapılacağı gibi tüm soruların cevaplandırılması sayesinde kaynak israfının önlenmesi amaç edinilmektedir.

Eğitim kurumlarının kendilerinden beklenen işlevleri yerine getirebilmeleri, iyi bir planlamaya ve bu planın etkin bir şekilde uygulanmasına bağlıdır.

Yönetimin en önemli öğelerinden biri olan planlama, okul ve kurumların izleyecekleri yol haritalarını belirlemekte oldukça önemlidir. Yapılan planlama ile ilçemizdeki tüm okul ve kurumlar aracılığı ile hizmet verdiğimiz tüm öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz için azami faydanın sağlanması öngörülmüştür. Her kurumun olduğu gibi bizim de zayıf ve güçlü yönlerimiz bulunmaktadır.

Amacımız zayıf yönlerimizi iyileştirmek için hangi güçlü yönümüzü kullanmalı, hangi fırsatlarımızı değerlendirmeli ve bizi tehdit edebilecek unsurlardan nasıl korunmalıyız sorularının cevaplarını içeren stratejiler geliştirmektir.

      Kamu Yönetimi Reformu kapsamında alınan, Yüksek Planlama Kurulu kararlarında ve 5018 sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanunu’nda, kamu kuruluşlarının stratejik planlarını hazırlamaları ve gelecek dönemlerde kuruluş bütçelerini bu planda öngörülen kuruluş misyonu, vizyonu, amaç ve hedefleri ile uyumlu olacak biçimde performans programlarına dayalı olarak oluşturması gerektiği hükme bağlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı2013/26 sayılı Stratejik Planlama Genelgesi ile 2015–2019 stratejik plan hazırlık çalışması başlamıştır.

diyerek toplantıya son veridi.

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.