ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımızda Güvenlik Tedbirleri

Okullarımızda Güvenlik Tedbirleri

Keçiören Şehit Ahmet Özsoy Kız İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda 11.09.2017 tarihinde saat 10:00’da okullarımızda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, çocuklarımızın güvenli bir şekilde servislere taşınması, okul güvenlik kameralarının tamamlanması ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemine Entegrasyonu, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele konularının görüşüldüğü bir toplantı düzenlenmiştir.

Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut başkanlığında düzenlenen toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Şerafettin Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, ilçemizde eğitim veren ortaöğretim okulları müdürleri, kurum amirleri, muhtarlar, okul aile birlikleri temsilcileri ve diğer paydaşlar katıldılar.

Saygı duruşu ile İstiklal Marşı’mızın söylenmesinin ardından Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık ‘’Keçiören’de 154.052 öğrencimiz eğitim öğretim görmekte. Öğrencilerimizin servislerle güvenli bir şekilde taşınabilmesi için uyulması gereken standartlar ve kurallar belirlidir. Bu bağlamda sıkı denetimlerin yapılması gerekmektedir.

Okul bahçelerinin güvenli bir hale getirilmesi, nöbetçi öğretmenlerin sayısının riskli bölgelerde artırılması, devam devamsızlık konusunun hassasiyetle takibi, gerekirse devamsızlık yapan öğrencilerin evlerine ziyarette bulunulması gerekmektedir.

Şiddet olaylarının önlenebilmesi ve madde bağımlılığının önüne geçmek için aile-öğrenci ve öğretmenlere yönelik seminerler düzenlenmelidir. İlçe ve okul bazında öğrencilerin sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlere yönlendirilmesi gerekmektedir.’’ şeklinde konuştu.

 İlçe Emniyet Müdürlüğü adına Komiser Yardımcısı Özlem Kır Emniyet Müdürlüğünün hizmetleri, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak yükümlülüğünde okullarda güvenli ortamların sağlanabilmesi için koruyucu ve önleyici tedbirlerin artırılması ile ilgili protokol çerçevesinde sunum gerçekleştirdi. Toplantıda sorulan sorulara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık ve İlçe Emniyet Müdürü Şerafettin Demir cevap verdiler.

Toplantıda Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut ‘’Keçiören’de 154.000 öğrencimiz var. Eğitim öğretimimizin kalitesinin artırılması ve güvenli ortamın sağlanabilmesi için elimizden gelen çabayı göstermekteyiz. Vatandaşlarımız çocuklarımızın en iyi kalitede eğitim almasını istiyor. Kendisinden daha iyi şartlarda eğitim almasını istiyor. Bu çok haklı bir istektir. Biz idareciler olarak paydaşlarımızla bu amaca omuz vereceğiz. Eğitim öğretim yönünden yapılacak sıçrayışla başarılı olacağımıza inanıyoruz. Amacımız ortak olduğu için yapılacak iş ve işlemler de ortak olacaktır. İlçe Milli Müdürümüz ve ekibi canla başla gece gündüz eğitimin kalitesinin artırılması için mesai sarf ediyor, okul müdürlerimiz tecrübeli ve alanında yetkin kişilerden oluşmakta. Başarının yanında güvenlik de önemli. Öğretmenlerimizin tercih ettiği bir ilçedeyiz boş geçen dersimiz yok. Öğrencilerimizin okula gelmediği durumlarda idare ve veli işbirliği içinde olmalı bilgilendirme zamanında yapılmalı. Öğrenci disiplini konusunda elimizden geleni yapmalıyız. Derslerine yoğunlaşmış öğrenci istiyoruz. Yılda ikiden az olmamak şartıyla veli toplantıları düzenlemeliyiz. Servis araçları çocuklarımızı hangi şartlarda taşıyacağını biliyor taahhütnamede her şey yazılı ve buna uygun taşıma yapılması gerekiyor. Bu bağlamda denetimlerin de sıklaştırılması gerekiyor. Liselerde arama yapılmasının uyuşturucu ve zararlı maddelerin kullanımıyla ilgili caydırıcı bir uygulama olduğuna inanıyoruz yapılması gerekmektedir. Güvenlik güçlerimiz uyuşturucu ile ilgili çok sıkı çalışmalar yaptılar. WhatsApp Güvenlik Hattı çok önemli herhangi bir durumda bu hat aranarak sorun çözüme kavuşturulmaktadır.’’ şeklinde konuştu. Katılımcıların programın verimli olduğuna dair teşekkür etmeleri ile toplantı sona erdi.

20-09-201720-09-201720-09-201720-09-201720-09-2017

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.