ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orhan Gazi İlkokulu İdareci, Öğretmen ve Öğrencileri Müdürlüğümüzü Ziyaret Ettiler

Orhan Gazi İlkokulu Dergisi için Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil´le röportaj yapıldı.
Orhan Gazi İlkokulu İdareci, Öğretmen ve Öğrencileri Müdürlüğümüzü Ziyaret Ettiler

3/C sınıfı öğrencileri Eda Nur Başaran ve Ahmet Berat Işık, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil´le aşağıdaki röportajı gerçekleştirdiler.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü görevine gelmeden önceki görevininiz nedir?

- İlçe Milli Eğitim Müdürü olmadan önce sınıf öğretmenliği, müdür yetkili öğretmen, müdür yardımcılığı ve okul müdürlüğü görevlerinde bulundum. Sınıf öğretmenliği çok kutsal bir meslek ve zaman zaman okul ziyaretlerine gittiğimde sınıflara da giriyorum.

Keçiören ilçesinde eğitime yönelik projelerinin nelerdir?

- Atasözleri ve Deyimler Yarışması, Meddahlık Yarışması, Güzel Konuşma ve Yazma Projesi, Bir Günlük Hayat Bilgisi Öğretmeni Olur Musun?, Çocuk Oyunları Yarışması, Okullarda Yaşayan Değerlerimiz gibi gerçekleştirdiğimiz projelerimiz var. Öğretmenlerimize, okul müdürlerimize ve kendi içimizde kendimizi yetiştirmeye yönelik proje çalışmaları ve bunun yanı sıra Avrupa Birliği projemiz var. 

İlçemizde göreve başladığınız tarihten bugüne kadar neleri değiştirdiniz? gibi sorular yönelten minik öğrenciler

iki yıldan beri ilçe milli eğitim müdürlüğü görevini yürütmekteyim. Görev süresince bahsetttiğim projeler hayata geçirildi. Okullarımızdaki eğitim öğretim kalitesinin artırılmasına yönelik okul müdürleri ve öğretmenler ile motivasyona yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. TEOG sınavı ve Fatih Projesini hayata geçirdik. 

 

Röportaj sonunda Atasözleri ve Deyimler yarışmasında 60. Bölge Birincisi olan 4/B sınıfı öğrencilerinden Beyzanur Akan, Hanzade Kılınç, Melike Yüzügüldü,Nurgül Karataş ve Ekin Baş İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil´le başarılarını paylaştılar.

23-03-201623-03-201623-03-201623-03-201623-03-2016

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.