ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaokullar Arası Mangala Turnuvası

Keçiören Belediyesi Çocuk Danışma Merkezi (ÇODAM) ile Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği (ÜZYEÇDE) ve Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile ortaokullar arasın mangala turnuvası tatlı bir rekabete sahne oldu.
Ortaokullar Arası Mangala Turnuvası

 Yapılan turnuvada, ilçe sınırları içerisinde bulunan 32 ortaokuldan 32 öğrenci katıldı. Yunus Emre Kültür Merkezi ÇODAM’da gerçekleştirilen yarışmayı Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim,  Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak  ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil de izledi. Hunlar ve Göktürkler’den günümüze kadar gelen ve 4 bin yıllık geçmişi olan Türk strateji ve zeka oyunu mangala iki kişiyle oynanıyor.

Yarışmaya katılan öğrencilerle mangala alıştırması yapan Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim,  Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak  ile mangala oynamayı da ihmal etmedi. Çekişmeli geçen yarışmanın sonunda Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu’ndan Turab Alperen Altun birinci, Faik Erbağ Ortaokulu’ndan Yunus Sali ikinci, Osman Hamdi Bey Ortaokulu’ndan Hasan Seyid Şensoy  ise üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencileri tebrik eden Mustafa Ak, okullarına kupa, öğrencilere ise madalya ve sertifikalarını verdi. Belediye Başkanı Mustafa Ak ayrıca yarışmaya katılan bütün öğrencilere mangala ve rubik küp hediye etti.

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.