ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Keçiören Kodluyor" Proje Çalışmaları

"Keçiören Kodluyor" Proje Çalışmaları

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "2023 Eğitim Vizyonu ile okul öncesinden itibaren bütün çocuklarımıza, yazılım bilgisi kazandırılmasını çok sıradan bir iş olarak sanki ´suyun içine sızmış şeker´ gibi vermeyi arzuluyoruz." dedi.

Güçlü yarınlar için 2023 vizyon belgesinde :

“Önümüzdeki 3 yıllık dönemde ilkokul, ortaokul  ve lise seviyelerinde okulda ve okul dışında öğrenciye, öğretmene, eğitim yöneticilerine, kamuya, müfredata, eğitsel içeriğe yönelik yapılacak çalışmalarla kodlama, 3D tasarım, elektronik tasarım benzeri bilişimle üretim becerilerinin öğrenme süreçlerine entegrasyonu sağlanacaktır.

Bilişimle üretim becerileri kazandırmaya yönelik, öğrencilerimizle kodlama ve 3D tasarım etkinlikleri yürütülecektir”  maddeleri yer almaktadır  .

Biz de Keçiören Kodluyor Projesi  ile bu amaçlar doğrultusunda dönem başında bu çalışmalara başladık .

Arduino Programlama Geliştirme ve Uyum Eğitimleri, Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimize yönelik olarak 3 farklı merkezde Halk Eğitim Merkezimizin  katkılarıyla başarıyla tamamlandı.

Kurs alan öğretmenlerimiz gerek Halk Eğitim bünyesinde , gerek destekleme yetiştirme kurslarında , egzersizlerinde , derslerinde öğrencilerimize kodlamanın sihirli dünyasının kapısını aralayacaklar. 

Milli Teknoloji,Güçlü Sanayi, Yerli Yazılım  Hamlesi için bizler de öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak istiyoruz .

 

Haydi Keçiören Kodla…

Projemiz web sitesi :  www.keciorenkodluyor.gov.tr

03-12-201803-12-201803-12-201803-12-2018

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.