ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehidimiz Ahmet Kabukçu’nun ismi okulumuza verilerek ölümsüzleştirildi.

Şehidimiz Ahmet Kabukçu’nun ismi okulumuza verilerek ölümsüzleştirildi.

26.09.2016 tarihinde Kamil Ocak İlkokulunda isim değiştirme töreni yapıldı. Okulumuzun ismi Şehit Ahmet Kabukçu olarak değiştirildi. Törene TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyon Başkanı ve Ak Parti Ankara Milletvekili Sayın Emrullah İşler, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Gürcan, Keçiören Müftüsü Dr. İhsan İlhan, Ak Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Akif Bulut, Ahmet Fevzi Özdemir, Hilmi Karaot şehidimizin ailesi, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Şehit Ahmet Kabukçu ilkokulunun isim değişikliği töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Hacı Bayram Veli Cami emekli imamı Sayın Mehmet Canpolat’ın Kuran-ı Kerim tilaveti ve sonra Keçiören Müftüsü Sayın Dr. İhsan İlhan şehitlerimiz için duası ile programımız devam etti.

Törenin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Muhammed Altınışık, şehidimiz Ahmet Kabukçu’nun isminin okulumuzla yaşayacağını, bu ismi gururla taşıyacaklarını ve layık olmak için çok çalışacaklarını belirtti.

Daha sonra kürsüye gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık : bir metrekraye 6 bin merminin düştüğü Çanakkale Cephesi’nde Türk askerinin mevzilerini bırakmadığını, bunun da içlerindeki imandan kaynaklandığını, bu iman gücünün bugünkü terör örgütlerinin alt edilmesinde etkili olacağını vurguladı. Ayhan Işık konuşmasını şehitlere rahmet, gazilere de acil sağlık ve iyi niyetlerini sunarak sonlandırdı.

Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, tüm şehitlerin önünde saygıyla eğildiğini, ilçemizin eğitim ve öğretiminin nitelik ve nicelik açısından gelişmesi için çaba harcayan İlçe Milli Eğitim Müdürüne teşekkür ettiğini belirtti.

TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyon Başkanı ve Ak Parti Ankara Milletvekili Sayın Emrullah İşler ; yeni eğitim- öğretim yılının herkese hayırlı olması dilekleriyle konuşmasına başladı. Şehidimiz Ahmet Kabukçu’ya rahmet dileklerini sunarak okulun isim değişikliği ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında kısa bilgi verdi. Bu coğrafyada ayakta kalabilmek için geçmişten günümüze sürekli mücadele ettiğimizi, vatan uğruna bir çok şehitler verdiğimizi hatırlattı. Özellikle son bir yılda ülkemize bütün terör örgütlerinin saldırdığını belirtti. 15 Temmuz gecesi yazılan destan sayesinde tüm dünyaya milletimizin gücünü, birlik ve beraberliğini gösterdiğini söyledi. Bu topraklarda ayakta kalmanın bedelinin çok ağır olduğunu tarihten gelen tecrübelerle çok iyi bildiğimiz için Allah’ın izniyle ayakta kalmaya devam edeceğimizi söyledi.

Şehit vermemek için devletimizin tüm gücüyle çalıştığını, hepimizin üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmemiz gerektiğini belirtti. 15 Temmuz Feto Kalkışmasına karşı halkımızın canla başla mücadele ettiğini, bu mücadelenin diğer terör örgütlerine karşı da verileceğini vurguladı. 21. asrın Türk Asrı olacağına inandığını belirterek konuşmasını bitirdi.

Konuşmalar sona erdikten sonra Ak Parti Milletvekilimiz Sayın Emrullah İşler tarafından şehidimizin muhterem eşi Nurşen Kabukçu’ya plaket verildi. Okulumuzda eğitim görmekte olan kızları Zeynep Murdia Kabukçu’ya da tablet hediye edildi.

Şehidimizin anısını yaşatmak adına katkılarından dolayı Kaymakamımız Sayın Uğur Bulut, milletvekilimiz Emrullah İşler’e plaketlerini takdim ettiler.

Tüm protokol üyelerimizin ve şehidimizin babası, eşi ve kızlarının katılımı ile kurdela kesilerek açılış gerçekleştirildi. Açılış sonrası okulun konferans salonunda sunulan ikramlarla tören sona erdi. Tören sonunda Şehit Ahmet Özsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ziyaret edilerek heyet halinde incelemelerde bulunuldu.

Daha sonra Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi´ni ziyaret eden heyet, yeni atanan Başhekim Prof. Dr. Mehmet Ali Gülçelik makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilediler. 

27-09-201627-09-201627-09-201627-09-201627-09-201627-09-201627-09-201627-09-201627-09-201627-09-201627-09-201628-09-201628-09-201628-09-2016

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.