ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´´ŞEHİT ENES DEMİR ORTAOKULU´´ TEKNOLOJİ TASARIM VE GÖRSEL SANATLAR SERGİSİ

´´ŞEHİT ENES DEMİR ORTAOKULU´´ TEKNOLOJİ TASARIM VE GÖRSEL SANATLAR SERGİSİ

Keçiören Şehit Enes Demir Ortaokulu Teknoloji Tasarım ve Görsel Sanatlar Sergisi Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan IŞIK ve Okul Müdürü Adnan YALÇIN tarafından açıldı. Sergiye İlçe Mili Eğitim Müdürü Ayhan IŞIK, Şube Müdürü Osman KOÇ, Şehit Kubilay Mahalle Muhtarı Ahmet GÖK, çevre Okul Müdürleri, öğretmenleri, öğrencileri ve velileri katıldı.

7. ve 8. Sınıf öğrencilerinin ürünlerinin Sergilendiği Teknoloji Tasarım Bölümü, Teknoloji Tasarım Öğretmenleri Buket ÇINAR ve Kıvanç KANGAL tarafından hazırlandı. Bu bölümde düzlem, kurgu ve yapım kuşağının 95 farklı örneği sergilendi. Kurgu kuşağında, sorunlarımıza bulduğumuz çözümler resimlerle gösterildi. Yapım kuşağında ise çevre imkânları ile yapılabilecekler hayata geçirildi.

 

            5, 6, 7 ve 8.Sınıf öğrencilerinin ürünlerinin sergilendiği Görsel Sanatlar Bölümü, Görsel Sanatlar Öğretmeni Fatma EKER tarafından hazırlandı. Bu bölümde orijinal malzemeler ile Ebru, tuval üzerine akrilik boya çalışması, Röprodüksiyon, portre tamamlama, yumurta kabukları kullanarak doku çalışması, perspektif çalışmaları, atık malzeme ile maske çalışmaları, Dünya ülkeleri milli kıyafetleri bebeklere giydirilerek Kültür Buluşması, modelden desen çalışmaları ve imgesel tasarımlardan oluşan 150 farklı örnek sergilendi.

28-04-2017
28-04-2017
28-04-201728-04-2017

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.