ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Seyyid Abdülhakim Arvasi Hazretlerini Anma Programı

Seyyid Abdülhakim  Arvasi Hazretlerini  Anma Programı

Neşet Ertaş Kültür Merkezinde gerçekleşen törene İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Ünlü, İlçe Milli Eğitim Müdür vekili  Mustafa Özel, ilçe şube müdürü Selami İskender, okul müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından kuran tilavetiyle başlayan tören, Abdülhakim Arvasi  tanıtım belgeseli ile devam etti.

 

Abdülhakim Arvasi İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Serdar Kaya yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi :

Birer çalışanı olmakla iftihar ettiğimiz güzide okulumuza adını veren manevi rehber bir ışık şahsiyet Abdulhakim Arvasi hazretlerini layıkıyle tanıtabilmek elbette zordur.

Bu konuda gayret sarfeden müdür yardımcıma,öğretmen arkadaşlarıma ve sevgili öğrencilerime ayrı ayrı  teşekkür ediyorum.

Okul  müdürü olarak ben ve öğretmenlerimiz okulumuzda hayırlı nesiler yetiştirebilmek kaygısını taşımakta ve buna dair çalışmalarımızı öncelikli hedefimiz olarak belirlemiş durumdayız.

Kendisi ve çevresiyle barışık, düşünce ve inançlara saygılı, çevre ve ülke sorunlarına duyarlı bir nesil yetiştirebilmek için değerler eğitimi çalışmalarımız planlı bir şekilde yapılmaktadır.

Öğrencilerimizin her birini bize emanet edilmiş neslin bir ferdi olarak görmekteyiz.

Üstad Necip Fazıl Kısakürek in vurguladığı "Bir gençlik, bir gençlik Zaman bendedir ve mekân bana emanettir!" Şuurunda bir gençlik.

"Fert Fert Ben varım!" Cevabını verebilen, her ferdi "Benim olmadığım yerde kimse yoktur!"  Duygusuna sahip bir gençlik yetiştirebilmenin heyecanı taşıyor ve yine üstadın

Dizeleriyle konuşmamı bitiriyorum:

"Kurtulur dil tarih ahlak ve iman

Görürler nasılmış neymiş kahraman

Yer ve gök su vermem dediği zaman

Her tarlayı sular arkımız bizim."

 İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Özel ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi :

“İdareci , öğretmen ve veli olarak sorumluluklarımızın bilinciyle davranarak her öğrenci için belli bir süremizin olduğunu düşünerek,  bu süreyi onların ruhlarını örselemeden iyiye ve güzele yönlendirme konusunda üstümüze düşeni  yerine getirmeliyiz. Abdülhakim Arvasi üzerine düşeni yaptığı için bugün onu anıyoruz. Biz de çocuklarımızı insan sevgisi ile topluma karşı görevlerini bilme bilinciyle yetiştirme konusunda sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz.”

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Ünlü ise, bu programın düzenlenmesinde katkısı olan herkese teşekkürlerini sunarak kendisini her zaman duygulandıran bir komutanın anısını anlattı;

Doğuda operasyon sırasında ihtiyar bir kişi askerlerin önüne geçer ve gittikleri yönün doğru olmadığını söyleyerek onları başka bir yöne sevk eder. İhtiyarın sözünü dinleyen komutan ve askerleri kendilerine kurulan tuzaktan kurtularak operasyondan başarılı bir şekilde dönerler. İhtiyarla karşılaştıkları mevkiye gelerek onu ararlar ama bulamazlar. Aradan bir kaç ay geçtikten sonra komutan Arvasıi hz. lerinin anıldığı bir programa davet edilir. Programda Arvasi hz.´lerinin fotğrafını gören komutan göz yaşlarını tutamayarak, kendilerinin karşısına çıkan kişin Arvasi hz.´leri olduğunu söyler.

Konuşmaların ardından öğrenciler şiirlerini okudular. Ardından yine öğrenciler solo ve koro halinde ilahiler söylemek için sahne aldılar. 

Programın son bölümünde İl milli Eğitim Şube Müdürü sayın Hüseyin Ünlü, Arvasi Hz.´lerini hayatıyla ilgili yarışmada birinci olan Zehra Özden adlı öğrenciye ödülünü verdi.  

Toplu fotoğraf çekimlerinin ardından program sona erdi.

 

14-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-201614-04-2016

 

 

 

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.