ANKARA KEÇİÖREN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Suriyeli Öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonlarını Destekleme Projesi Toplantısı Yapıldı

Suriyeli Öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonlarını Destekleme Projesi Toplantısı Yapıldı

 

 

             Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda, 05.01.2017 tarihinde projeden sorumlu Şube Müdürü A.Fevzi ÖZDEMİR Başkanlığında, “Suriyeli Öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonlarının Desteklemesi Projesi” ile ilgili Okul Müdürleri ve öğreticilerle toplantı yapıldı.

             Şube Müdürü A.Fevzi ÖZDEMİR, “Ülkemizde yaşayan ve geçici koruma altında bulunan Suriyeli öğrencilerin okullaşma oranlarının artırılması, Türk Eğitim Sistemine katılımların sağlanması ve bu öğrencilere sunulan Eğitim Hizmetlerinin kalitesinin amacına yönelik Avrupa Birliği tarafından sağlanan hibe çerçevesinde “Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonlarının Desteklenmesi Projesine” imzalanan sözleşme ile hayata geçirilmiştir. Bu Projeyi en iyi bir şekilde uygulamamız gerektiğini belirtti”. Proje hakkında ve uygulamalar konusunda bilgiler verildi.

              Keçiören İlçesinde Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Merkezi ile Bağlum İlkokulu, Nebahat Taşın İlkokulu, Karacaoğlan İlkokulu ve Melek Özen İlkokulumuzda Suriyeli öğrencilere, Türkçe öğretimi için, geçici görevlendirilen öğreticiler tarafından eğitim verilmektedir.

 

05-01-201705-01-201705-01-2017

Cumhuriyet cad. No 1 Kalaba Kent Meydanı Keçiören/ANKARA - 0312 361 19 10/11-12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.